Novinky

Čísla z Applu potvrzují, že éra iPhonů je pryč. O slovo se hlásí služby

Kdo dění kolem Applu sleduje pozorněji, nemohlo mu uniknout, že kalifornskou společnost čeká mimořádně důležité období. Nejeden indikátor nasvědčuje tomu, že prodeje iPhonů pomalu, ale jistě přestávají být zlatou žilou společnosti. Běžní uživatelé už totiž nepociťují potřebu měnit svůj chytrý telefon tak často. Smartphone se zkrátka jako produkt dostal do fáze, kdy už jej v podstatě není kam posunout a inovací, které by lákaly ke koupi, už není tolik, jako dříve. 

Pravděpodobná podoba chystaných iPhonů.

Před Applem tak aktuálně leží nemalá výzva, kdy musí v příštích letech přeorientovat svůj byznys a naučit své uživatele více platit za služby. Právě služby se totiž s velkou pravděpodobností stanou v horizontu několika let nejcennější divizí společnosti. Doposud tvořil zdaleka největší část příjmů Applu právě prodej iPhonů. To už však postupně přestává být pravda. Podle posledních finančních výsledků, které společnost publikovala, už totiž prodej iPhonů tvoří méně než polovinu příjmů firmy. 

Pro zaostření stačí zamrkat. Vědci se přiblížili výrobě chytrých kontaktních čoček

Ve třetím kvartále letošního roku (finanční rok Applu se neshoduje s kalendářním), přiteklo do společnosti 53,8 miliardy dolarů, což oproti loňsku představuje mírné zlepšení o jedno procento. Příjmy z prodeje iPhonů naopak klesly z 29,47 miliard dolarů na letošních 25,99 miliard. Poprvé od roku 2012 tedy smartphone z Cupertina tvořil méně než polovinu příjmů. Boom naopak zažívají služby a nositelná elektronika. Na službách Apple uživatelům vyúčtoval 11 miliard dolarů. Už tedy tvoří téměř polovinu toho, co prodej iPhonů a na tržbách celé společnosti se podílí pětinou. 

Zdroj
The Verge
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. zajímavá spekulace, ale absolutně neodpovídá realitě.. letošní modely opravdu na dračku nepůjdou, ale z důvodu absence 5g modelů, které v plné parádě přijdou až příští rok, osobně se těším na každý nový model, zlepšení je stále potřeba dost…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close