Novinky

Tohle nám Apple zapomněl říct: iPhone 12 mini bude v jedné věci zaostávat za ostatními modely

Od uvedení nových iPhonů 12 se neustále objevují nové a nové informace. A to nejen o samotných iPhonech, ale také o jeho příslušenství. Zvláště pak, pokud hovoříme o nové bezdrátové nabíječce MagSafe – uživatelé starších MacBooků si MagSafe jistě pamatují jako „záchranný systém,“ který ochránil jejich zařízení při nechtěném odtržení kabelu od konektoru. Nové řešení bezdrátové nabíječky od Applu má nabídnout uživatelsky co nejsnadnější způsob nabíjení při zachování vysoké rychlosti nabíjení iPhonu. Právě rychlost nabíjení ale nebude u všech letos představených modelů stejná.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

iPhone 12 Mini nabídne jen 12W bezdrátové nabíjení

Podle oficiálních stránek kalifornského výrobce bude možné nabíjet iPhone 12 Mini pomocí MagSafe pouze 12W při minimálním napětí 9V a proudu 2,03A. iPhone 12 a 12 Pro přitom poskytují možnost nabíjení až 15W při 9V/2,56A – pro nabíjení plným výkonem 15W je podle Applu zapotřebí alespoň 20W adaptér. MagSafe bude fungovat také s nabíjecími adaptéry 5V/2,4A, což ale logicky povede k nižšímu výkonu.

Recenze iPhone 12 Pro: tichomořský král na třetí

Není úplně jasné, proč iPhone 12 Mini nebude mít možnost 15W nabíjecího výkonu, jako jeho větší kolegové. Jediný, obhájitelný argument by snad mohla být samotná velikost zařízení. Přeci jen, čím menší zařízení, tím se teplo tvořené nabíjecím procesem akumuluje rychleji a mohlo by ovlivnit důležité součástky.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Apple: kožená pouzdra nedoporučujeme

V oficiálním dokumentu od Applu se dále dovídáme, že MagSafe je schopno nabíjet všechny telefony se standardem bezdrátového nabíjení Qi. Kvůli absenci magnetů v těle telefonů bude ale tento proces pomalejší. Apple také nedoporučuje používání kožených pouzder, u kterých nabíjení pomocí MagSafe zanechává kruhové otisky. Inženýři z Cupertina se připravili i na koumáky. Když totiž někoho napadne položit iPhone na MagSafe a zároveň bude připojen pomocí Lightning kabelu, upřednostní telefon právě Lightning kabel.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button