Novinky

Tohle je nejbláznivější úprava elektromobilu. Youtuberka vzala svou Tesla Model 3 a udělala z ní pick-up

Starší ročníky si určitě pamatují na dobu, kdy filmovým plátnům vládly první díly ze série Rychle a zběsile. Pokud jste tenkrát vlastnili ještě mokrý řidičák, dost možná s vámi cloumala touha po upraveném bouráku, za nímž se otočí většina mladých dívek čekajících na autobusové zastávce. Toto nespoutané období plné tunerských vylepšováků z hypermarketů je naštěstí pryč a stejně tak neodborné úpravy Škodovek, vysloužilých Golfů a dalších tehdy oblíbených vraků.

To ovšem neznamená, že ze silnic vymizely nejrůznější kreace budící pozornost. Vskutku zajímavý počin má na svědomí populární Youtuberka Simone Giertz, kterou už unavovalo čekání na ohlášený pick-up od Tesly. Nenapadlo jí tedy nic prostšího, než vzít elektromobil Tesla Model 3 a přetransformovat ho něčeho, čemu dala příznačný název “Truckla“. Stačí jediný pohled na úvodní fotografii, aby vám bylo jasné, proč svůj výtvor pojmenovala právě takto.

Rok příprav a tvrdé dřiny, výsledek však stojí za to

Giertz strávila více než rok plánováním a projektováním celé myšlenky předělat Tesla Model 3 na pick-up. A jelikož šlo o úkol nad její síly, přizvala si na pomoc tým mechaniků a dalších pomocníků, kteří jí pomohli vizi dotáhnout do kýženého cíle.

Finální výsledek je opravdu působivý a musí před ním smeknout každý, kdo alespoň někdy držel v ruce svářečku či kladivo. Neohrožená Youtuberka však dodává, že rozhodně nešlo o procházku růžovou zahradou. Během prací se objevilo nespočet nejrůznějších překážek, které přestavbu hrubě znepříjemňovaly. Namátkou lze zmínit například problémy s elektronikou, která po zásahu do karoserie hlásila snad všechny známé chyby.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Tesla Model 3 aka pick-up: sen všech zemědělců

Náklaďák na první pohled připomíná oblíbené pick-upy Chevy El Camino a Ford Ranchero, které v Americe frčely během sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Truckla však není užitkový automobil pouze na oko. Korba například dostala zvýšené bočnice a nechybí ani světelná rampa. To pro případ, že byste se rozhodli v noci vyjet na lov a chtěli si posvítit na prchající kořist.

Pokud vás tahle americká předělávka Tesly zaujala, doporučuji se podívat na přiložené video, kde je celý proces přestavby důkladně zachycen a doplněn o komentář autorů. Slabší povahy však musím upozornit, že pohled na člověka, co řeže do nové karoserie Modelu 3, může vyvolat nepříjemné pocity.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button