Novinky

Test prokázal, že s aktivovaným Tmavým režimem na iPhonu získáte delší výdrž baterie

Tmavý režim se mezi uživateli stal mimořádně populární a kdo jej dnes nenabízí, jako by nebyl. Temné podbarvení dnes umožňuje například aplikace Messenger nebo Twitter. Mánie po dark mode nenechala chladnými ani vývojáře mobilního operačního systému iOS. Díky tomu je tmavý režim součástí aktuálně nejnovějšího iOS 13. V souvislosti s tmavým laděním uživatelského rozhraní se nabízí otázka, zda má tato změna vliv na výdrž baterie. 

Na tuto otázku se nyní rozhodl zodpovědět youtube kanál PhoneBuff. Ukázalo se, že mezi jednotlivými režimy podbarvení obrazovky skutečně existuje rozdíl ve výdrži baterie. Jako testovací exemplář byl vybrán iPhone XS, který ovládala robotická ruka a v přesně stanoveném rozsahu procházela vybrané aplikace. Šlo například o aplikace Zprávy, Google Mapy nebo Youtube.

Na začátku experimentu se dalo odhadovat, že Dark Mode bude pro akumulátor šetrnější. Překvapením ovšem bylo, jak velký rozdíl byl zaznamenán. Mezera mezi stavy baterie se navíc výrazně zvyšovala. Po dvou hodinách tak iPhonu XS v běžném režimu zůstávalo 83 procent baterie, zatímco u telefonu s tmavým režimem to bylo 88 procent. Po šesti hodinách už byl poměr 43 procent versus 20 procent. Zatímco telefon s aktivovaným světlým režimem vypověděl službu, v případě Dark Mode bylo stále k dispozici ještě 20 procent baterie. Ukázalo se tak, že rozhraní zahalené do tmavých barev má reálný vliv na výdrž baterie. Je ovšem důležité dodat, že tmavý režim dokáže šetřit energii pouze u smartphonů vybavených OLED displejem.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button