Tipy a triky

Tip pro iOS 12: jak přidat do Face ID obličej druhé osoby

Apple s představením nových modelů iPhone Xs (Max) a iPhone Xr dal jasně najevo, že čtečku otisků považuje za překonanou technologii. Za následovníka si vybral Face ID, které se rok od svého uvedení dočkalo vesměs pozitivního přijetí. Ze strany uživatelů se však objevilo několik výtek v čele s absencí podpory pro přidání více uživatelů. V praxi tak iPhone mohla odemknout pouze jediná tvář. To se ovšem s příchodem aktualizace operačního systému iOS 12 podařilo vyřešit.

Apple totiž do poslední verze iOS implementoval funkci, která umožňuje přidání druhé osoby do Face ID. Zatímco většina z vás by zřejmě předpokládala, že položka ponese označení pro přidání nového uživatele či něco v podobném smyslu, Apple se rozhodl novinku pojmenovat jako „Nastavit alternativní vzhled“.

Recenze iOS 12: ve jménu rychlosti a stability

Přidaná funkcionalita má totiž primárně sloužit k tomu, aby vás iPhone lépe poznal například s nasazenými brýlemi. V praxi lze ovšem alternativní vzhled použít také pro přidání další osoby.

Jak na iPhonu přidat další osobu do Face ID

  • Otevřete Nastavení
  • Zvolte položku Face ID a zadejte přístupový kód
  • Klepněte na možnost Nastavit alternativní vzhled
  • Postupujte podle pokynu na displeji iPhonu

Mějte na paměti, že pokud se rozhodnete sekundárního uživatele odstranit, musíte Face ID kompletně resetovat. Svůj obličej tak budete muset opětovně nahrát, což může v prvních dnech vést k horším výsledkům. Systém se totiž průběžně učí rozpoznávat vaši podobu za různých podmínek a postupně tím zpřesňuje celý průběh autentizace.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button