Novinky

Tim Cook získal loni na odměnách 265 milionů dolarů. Je ale až šestý nejlépe placený šéf

Agentura Bloomberg podobně jako každý rok představila svůj Pay Index, ve kterém každoročně porovnává roční odměny šéfů největších světových společností. Ve výčtu samozřejmě nechybí ani první muž Applu. V první pětce bychom jej ale nenašli. Nejlépe placeným CEO světa je Elon Musk, který od své vlastní Tesly obdržel za rok 2020 odměny v hodnotě 6,6 miliardy dolarů. Tesla má za sebou turbulentní rok nesmírného růstu akcií, což se na Muskově odměně samozřejmě muselo projevit. I v porovnání s ostatními kapitány průmyslu jde o mimořádné číslo.

Zdroj: Apple

Druhým nejlépe placeným šéfem světa je totiž Mike Pykosz ze společnosti Oak Street Healt, která podniká ve zdravotnictví. Další dvě místa pak patří spolušéfům firmy GoodRx Holdings, která taktéž působí ve zdravotnictví a farmacii. Žebříček je zkrátka letos dosti netradiční. Kromě Tesly patří další velké technologické společnosti až osmé místo, které obsadil právě Tim Cook. Loni své jmění rozšířil o 265 milionů dolarů. Jeho základní plat činí 3 miliony dolarů ročně. Další 10 milionů pak tvoří bonusy. Zbytek z této částky pak obdržel ve formě akcií. Bonus ve formě akcií je ostatně mezi velkými šéfy nejrozšířenějším benefitem.

Intel omylem odhalil parametry plánováné technologie Thunderbolt 5

Loni si Tim Cook přilepšil o 133 milionů dolarů, což vystačilo na druhé místo. Hned 15 firemních lídrů totiž za loňský rok získalo odměny ve v hodnotě více než 100 milionů dolarů. Je zde vidět zjevná inspirace přístupem Tesly vůči svému spoluzakladateli a šéfovi Elonu Muskovi. Také ostatní společnosti totiž začaly ve větší míře svým šéfům přiznávat obří akciové podíly.

Zdroj
Bloomberg

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button