Novinky

Intel omylem odhalil parametry plánováné technologie Thunderbolt 5

Thunderbolt se poprvé u Macu objevil už v roce 2011. Od té doby, si tato technologie prošla několika změnami a vylepšeními. U nynějších Maců se tato technologie skrývá v USB-C portu. Pomocí Thunderboltu si můžete k Macu připojit displej, televizi, externí disk nebo různé rozšiřovací huby. Technologie kombinuje audio, data, energii a video. Thunderbolt 4, který se nachází v aktuálních zařízeních Mac, disponuje přenosovou rychlostí až 3000 MB/s.

Nový snmek z laboratoří Intelu prozrazuje bližší parametry plánované technologie Thunderbolt 5. Informace se objevily na fotografii, která se objevila na Twitteru minulou neděli. Samozřejmě byla okamžitě smazána, jelikož obsahovala informace, které prozrazují podrobnosti o Thunderbolt 5. Magazín AnandTech fotografii znovu zveřejnil.

Zdroj: AnandTech

Na fotografii můžeme vidět plakát, kde se nachází nadpis „80G PHY Technology.“ Z toho si můžeme odvodit, že Thunderbolt 5 by mohl mít přenosovou rychlost až 80 GB/s. Na plakátě se také nachází věta „USB 80G is targeted to support the existing USB-C ecosystem,“, což nám prozrazuje, že na integrování nové technologie bude možné využít již používaný USB-C port. Zda bude Intel Thunderbolt 5 oficiálně vydán a podporován u Apple zařízení, zatím není zcela jisté, ale tento snímek nám napovídá, jakým směrem by se tato technologie v budoucnosti mohla vyvíjet. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button