Novinky

Tim Cook v rozhovoru prozradil, v čem podle něj spočívá největší přínos Applu vůči lidstvu

O Applu se v posledních týdnech nepsalo příliš pozitivně. Akcie společnosti se propadly na hodnotu, které dosahovaly naposledy před rokem a půl. Do toho se objevují zprávy o tom, že prodeje iPhonů nejsou zdaleka tak vysoké, jak firma a analytici očekávali. To Apple ostatně vedlo k nevídanému kroku, kdy pro další čtvrtletí snížil odhad svých tržeb. Není tak divu, že šéf Applu Tim Cook musí v poslední době vysvětlovat, kde se dá, že Apple ještě ani zdaleka není ztracený. 

Proto se Cook zúčastnil také rozhovoru s Jimem Cramerem v pořadu Mad Money americké televize CNBC. Řeč se točila hlavně kolem služeb, do kterým Apple vkládá nemalé naděje. Tim Cook bohužel příliš konkrétní nebyl. Pouze naznačil, že Apple v tomto roce spustí zcela novou službu. O jakou platformu přesně půjde, můžeme samozřejmě jen odhadovat. Už měsíce se však intenzivně mluví o tom, že Apple připravuje spuštění vlastního filmového studia a na něj navázané platformy, která by se měla stát konkurencí Netflixu. 

Cook se také věnoval péči o lidské zdraví. S každým dalším představeným produktem je totiž stále více zřejmé, že firma se o tuto problematiku zajímá velmi intenzivně. Šéf kalifornské společnosti dokonce uvedl, že největší přínos Applu vůči lidstvu spočívá právě v dohledu nad zdravím. 

iPhone bez horního výřezu? Rakouská firma vyvinula snímače schopné pracovat i pod displejem

Naše výrobky lidem vždy obohacovaly život. S hodinkami Apple Watch jsme díky nástrojům, jako je Reasearch Kit a CareKit do péče o zdraví pronikli více než kdy dříve. Přístup ke zdravotním datům na iPhonu je obrovská věc. Toto je pro lidi velmi důležité. Celý proces jsme totiž zdemokratizovali. To, co měly dříve na starosti specializované instituce, jsme dali do rukou obyčejným lidem, kteří mají možnost sledovat svůj zdravotní stav,” vysvětlil Cook, proč je podle něj zdraví to nejdůležitější, čím Apple přispěl lidstvu. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close