Novinky

iPhone bez horního výřezu? Rakouská firma vyvinula snímače schopné pracovat i pod displejem

Při pohledu na iPhony posledních dvou generaci je jasné, že výřez v horní části obrazovky je kompromisním řešením. Applu se totiž do premiéry iPhonu X na podzim roku 2017 nepodařilo najít způsob, jak množství senzorů a snímačů na přední straně smartphonu schovat pod obrazovku. Přesto se z vystouplého panelu stal prvek, který začali hojně kopírovat i ostatní výrobci. Už dávno tak neplatí, že každý smartphone, který takzvaný notch má, musí být nutně iPhone. 

Výřez by se ale skutečně mohl stát jen krátkodobým výstřelkem. Rakouská firma AMS totiž vyvinula technologii, která umožňuje některé ze snímačů schovat přímo do displeje. AMS navíc už dnes patří mezi partnery Applu, což znamená, že některý z příštích iPhonů už by se mohl dočkat podstatně zmenšeného „notche“. Inovace se týká světelného a infračerveného senzoru, který je stěžejní pro správné fungování Face ID. Tyto snímače ostatně AMS pro iPhony a iPady dodává už dnes. Nové řešení tak může designérům rozvázat ruce.

Srdcem průlomových senzorů je sofistikovaný algoritmus, který zajistí, že snímač bude pracovat i přes OLED obrazovku. Výrobce také zaručuje, že přítomnost senzoru nebude v žádném případě znát a displej není nutné nijak zvlášť upravovat. Mnohé spekulace už dříve naznačovaly, že iPhone se zmenšeným notchem uvidíme již v roce 2019. S největší pravděpodobností se ještě nebude jednat o řešení z dílny AMS. Novinka byla totiž představena teprve včera.

Podívejte se na rendery iPhonu 11. Bude mí tři kamery a USB-C

Společnost AMS pro Apple dodává optické senzory a i přesto, že evropská firma Apple na seznamu svých partnerů nevede, experti odhadují, že do iPhonů a iPadů míří 45 procent produkce společnosti.

https://www.ceskymac.cz/recenze-iphone-xs-max-zkusenosti-po-trech-mesicich-pouzivani/

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close