Tim Cook testuje Apple Watch s neinvazivním měřičem glukózy v krvi

Tim Cook testuje Apple Watch s neinvazivním měřičem glukózy v krvi

V uplynulých dnech jsme vás informovali o snahách Applu o implementaci měřiče hladiny cukru v krvi do další generace Apple Watch. V přímé souvislosti na tuto zprávu zareagovala redakce CNBC, které se podařilo zjistit další podrobnosti. Podle dostupných zdrojů již nyní probíhá testování prototypu neinvazivního glukometru na půdě Apple kampusu. Jedním z hlavních testerů je samotný CEO společnosti Tim Cook, který nosí speciální tracker připojený k chytrým hodinkám. Zdroj dále prozradil, že glukometr komunikuje s Apple Watch za pomoci bezdrátové technologie Bluetooth a není tedy přímou součástí chytrých hodinek. S nejvyšší pravděpodobností jde o jistou formu doplňkového příslušenství, které by v praxi mohlo být nabízenou formou speciálních řemínků.

tim-cook-watch

Tim Cook při únorové návštěvě univerzity v Glasgow studentům prozradil, že několik týdnů nepřetržitě používal měřič hladiny glukózy, s jehož pomocí nalezl optimální stravovací návyky. Zda šlo o proprietární zařízení od výrobce třetí strany či pomůcka z laboratoří Applu už neupřesnil.

Apple Watch jako spása pro diabetiky. V plánu je také náramek s foťákem nebo externí baterií

Výzkum společnosti Apple na poli zdravotních pomůcek je delší dobu veřejným tajemstvím. Čím dál častěji se objevují spekulace, predikující výraznější zaměření jablečných produktů na lidské zdraví. Z podstaty používání hodinek, které máme neustále připnuté ke kůži, jde o ideální nástroj, jak monitorovat funkce těla.

p1070397-4592x3061

Třetí generace hodinek Apple Watch by se mohla objevit ke konci tohoto roku. Kromě náramků umožňujícího monitoring údajů důležitých pro diabetiky se také spekuluje o tom, že by Apple mohl ukázat i další náramek se zabudovanou kamerou nebo externí baterií.  Vedle toho se mluví také o implementaci LTE, což by v praxi vedlo ke snížené závislosti na připojeném iPhonu.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.