Novinky

Apple Watch jako spása pro diabetiky. V plánu je také náramek s foťákem nebo externí baterií

Důraz na zdraví, který Apple při vývoji svých hodinek Apple Watch klade, je možné pozorovat už teď. Chytré hodinky od Applu motivují svého uživatele ke cvičení, vybízí jej ke zklidnění mysli a v případě nouze dokáží zavolat pomoc. Tím tyto snahy pro inženýry z Cupertina ale ani zdaleka nekončí. Příští generace Apple Watch by se totiž kromě monitoringu srdečního tepu mohla dočkat také funkce, která bude neocenitelná pro diabetiky.

apple-watch-goal-acheived.0

V dnešní době jsou cukrovkáři nuceni několikrát denně zjišťovat hladinu cukru v krvi pomocí odběru malého množství krve, které poté zanalyzuje takzvaný glukometr. Tento proces je nejen nepříjemný a bolestivý, ale také nákladný. Nejedna firma už se pokoušela dobýt trh s glukometrem, který by po pacientovi nevyžadoval píchat sám sebe jehlou. Žádné podobné pokusy neinvazivního vyšetření ale nepřinesly požadované výsledky. Takové přístroje totiž nebyly dostatečné přesné. To se teď pokouší změnit Apple, který vyvíjí vlastní metodu, jak diabetikům usnadnit život.

DL_00250A DL_00250A.JPG

Měřič hladiny glukózy by chtěl Apple zabudovat do speciálního náramku k Apple Watch. Pokud by Apple novou zdravotní pomůcku zabudoval zvlášť do náramku, nemusela by se konečná cena hodinek zvyšovat pro většinu populace, která si hladinu cukru v krvi měřit nepotřebuje. Jedná se tedy o vcelku logický krok. Zemí s jedním z největších výskytu cukrovky na světě je právě Česká republika. Zdravotní pojišťovny stojí přitom každý diabetik desítky tisíc korun ročně. Není proto úplně od věci do budoucna uvažovat nad tím, že chytré přístroje monitorující hladinu cukru v krvi by mohly proplácet zdravotní pojišťovny. V konečném důsledku by se jednalo o nemalou finanční úsporu.

Třetí generace hodinek Apple Watch by se mohla objevit ke konci tohoto roku. Kromě náramků umožňujícího monitoring údajů důležitých pro diabetiky se také spekuluje o tom, že by Apple mohl ukázat i další náramek se zabudovanou kamerou nebo externí baterií.  Vedle toho se mluví také o implementaci LTE, což by v praxi vedlo ke snížené závislosti na připojeném iPhonu.

Zdroj

Štítky

Doporučené články

Close