Novinky

Tim Cook prozradil, že vlastní kryptoměny. Zájem Applu ale zůstává chladný

Rozhovory s Timem Cookem jsou dlouhodobě poměrně zajímavým zdrojem vodítek k tomu, co se za zdmi Applu děje. Proto jim technologický svět věnuje nemalou pozornost. V tom posledním bylo například zajímavé, jak šéf Applu přešel otázku směřující k chystanému Apple Car. Je tak zřejmé, že projekt i nadále zůstává maximálně utajen. Žádné popření jsme totiž z úst Tima Cooka neslyšeli. Již tradičně si však ředitel Applu dal velmi záležet během otázek týkajících se rozšířené reality.

Přišlo také téma, které bychom od konzervativního a opatrného Applu úplně nečekali. Cook totiž sdělil, že jeho společnost dynamicky rostoucí odvětví sleduje. Apple také údajně zkoumá možnosti, zda skrze Apple Pay neumožnit platbu kryptoměnami. Nezapomínejme ale na to, že Apple si vždy dává na čas. Že něco sleduje, ještě nemusí vůbec nic znamenat. Je tedy pravděpodobné, že Apple v této oblasti zůstane ještě řadu let jen divákem. Ve finančním sektoru naopak věnuje pozornost svým projektům Apple Card a Apple Pay.

Takhle má vypadat marketing. Apple v novém klipu ukazuje, jak natáčet strhující videa jen za pomoci iPhonu 13

V osobním životě Tima Cooka je to ale trochu jinak. Ředitel Applu totiž prozradil, že osobně do kryptoměn investoval. Údajně jde o Bitcoin a Ethereum. Cook na toto téma uvedl, že považuje za velmi rozumné být v tomto odvětví angažován v rámci diverzifikace portfolia. Další otázka pak směřovala na takzvané NFT. Zde byl Cook o poznání chladnější. Uvedl, že koncept je to jistě zajímavý, avšak ještě bude vyžadovat nějaký čas si prošlape cestu k mainstreamovému publiku.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button