Novinky

Tim Cook patří mezi stovku nejoblíbenějších amerických šéfů

Pracovní portál Glassdoor pravidelně sestavuje žebříček nejpopulárnějších šéfů velkých společností. V hodnocení stovky nejoblíbenějších CEO se, poněkud nepřekvapivě, objevil také výkonný ředitel Applu Tim Cook. Muže číslo jedna v Applu schvaluje 92 procent dotázaných, což Cookovi stačilo pouze na umístění v druhé polovině žebříčku. Konkrétně je 69. nejpopulárnějších šéfem. I toto umístění je však pro Tima Cooka oproti loňsku velké zlepšení. V roce 2018 totiž skončil až na 96. místě.

První místo s popularitou na úrovni 99 procent patří šéfovi firmy VMware Patu Gelsingerovi. Velmi oblíbený je také ředitel telekomunikačního gigantu T-Mobile John Legere a Shantanu Narayen z Adobe. Z velkých technologických společností se nejlépe na šestém místě umístil CEO Microsoftu Satya Nadella. Poměrně výrazný propad zaznamenal zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který se z 16, příčky propadl až na 55. 

17letá dívka prožila těžkou autonehodu. Nalezli ji díky funkci Find My iPhone

Glassdoor svůj žebříček sestavuje na základě anonymních hodnocení zaměstnanců. Pracovníci musí uvést, zda svého nejvyššího ředitele schvalují nebo ne. Kromě Spojených států sestavuje Glassdoor své hodnocení také pro Kanadu, Velkou Británii a Německo. 

Zdroj
appleinsider
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close