Novinky

17letá dívka prožila těžkou autonehodu. Nalezli ji díky funkci Find My iPhone

Asi každý teenager už někdy své rodiče řádně vystresoval, když se večer nevrátil včas domů. Některé rodiny proto používají sdílení polohy prostřednictvím funkce Find My iPhone, skrze kterou je možné polohu potomka kontrolovat. To se stalo také na začátku června v americké Severní Karolíně, kde 17letá Macy Smith pořádně vylekala svou matku tím, že se ve smluvený čas nevrátila domů. 

Podezřelé bylo, že Macy nereagovala na hovory ani neodpovídala na zprávy. Její matka se tak přes aplikaci Find My iPhone podívala, kde se její dcera nachází. Několik hodin se tento bod nepohyboval. Vydala se tedy na místo, kde se iPhone její dcery měl nacházet. Na tomto místě matka uviděla pouze stopy pneumatik. Auto její dcery záhy objevila v hlubokém příkopě, kde se muselo několikrát převrátit. 

Apple vážně zvažuje přesunutí části výrobních kapacit mimo Čínu

Macy Smith byla zraněná a podle dostupných zpráv bude mít dočasně ochrnutou rukou. Neštěstí však mohlo dopadnout mnohem hůř. Zatímco matka připisuje zásluhy za záchranu své dceru Bohu, Macy je za svůj život vděčná moderním technologiím. Proto v jednom z rozhovorů nabádala rodiče a jejich děti k tomu, aby svá zařízení v aplikaci Find My iPhone také spárovali. 

Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close