Novinky

Tim Cook oznámil, že Apple chystá nové produkty, z nichž se posadíme na zadek

Tento pátek se odehrálo setkání investorů společnosti Apple, kde se dostal ke slovu také Tim Cook. Ten zde získal příležitost stručně a poněkud nejasně diskutovat o budoucích produktem s logem nakousnutého jablka. Přestože neodhalil bližší podrobnosti, na jaká zařízení se můžeme těšit, z jeho slov bylo cítit obrovské nadšení. „Nikdy jsem nebyl optimističtější v tom, kam naše společnost směřuje,“ citoval Bloomberg slova nejvýše postaveného muže Applu.

Apple vlastní patent, který řeší největší problém skládacích smartphonů

Cook dále prohlásil, že Apple si již začal připravovat půdu pro nové produkty, které nás mají v přeneseném slova smyslu, doslova smést ze židle. Podle Tima Cooka existuje plán na fantastické produkty, které se mimo jiné dotknou produktové řady AirPods a Apple Watch. V tomto kontextu není příliš těžké odhadnout, že další generace hodinek a sluchátek bude klást opět o něco větší důraz na funkce spojené se zdravím.

V proslovu směřovaném investorům došlo také na informaci, že Apple je na cestě k zdvojnásobení svých příjmů ze služeb do roku 2020. Konkrétně má jít o dosažení mety 50 miliard dolarů.

Chystá Apple další zemětřesení?

Ještě zajímavěji pak zní část, v níž měl Cook oznámit další konferenci, která se odehraje 25. března. Ta bude zaměřena na služby, respektive oznámení předplatného v rámci aplikace News a spuštění služby pro stremování filmů a originálních televizních pořadů.

Tim Cook se tradičně snažil mluvit o důležitých věcech, k nimž však nepřipojil žádné konkrétní informace. Přesto prozradil alespoň základní kontury toho, kam Apple směřuje. Je ovšem evidentní, že další metou bude vyvinout vlastní procesory, které poslouží jako základní kameny pro chystané novinky.

Služby začínají hrát prim. Apple poprvé hledá více programátorů než hardwarových inženýrů

Je ovšem otázkou, zda se od něho ještě někdy dočkáme podobně unikátního zařízení, jakým byl první iPhone z roku 2007. Tehdy se Applu podařilo změnit celý průmysl s mobilní elektronikou. Komunita fanoušků vidí jistou dávku naděje v několikrát avizovaných brýlích pro rozšířenou realitu. Na druhou stranu je vhodné dodat, že ačkoli se na toto téma objevilo již několik spekulací, aktuální technologie nejsou ještě natolik vyzrálé, aby dokázaly uspokojit jakostní kritéria Applu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

7 Komentáře

    1. Ani sem to nečetl celí článek, chtěl jsem ho otevřít jen kvůli komentáři jaky jste dal sem chtěl taky hned napsat 😀

  1. No, já zatím padám na zadek z toho, jak Apple dlouho neupgradoval Mac Pro a nebo klasický imac a jak stále více vyrábí stále méně upgradovatelná zařízení. Díky čemuž asi po 27 letech značku Apple opustím, protože mi za posledních několik let kromě iphona nenabídla nic, co by mě zaujalo a co bych potřeboval pro práci. Já potřebuji uživatelsky upgradovatelný Mac Pro a případně stejně upgradovatelný Mac Book Pro se slušnou grafickou kartou a několika připojovacími konektory pro periferie. A toho se už asi zřejmě nedočkám.

    1. Naprostý souhlas. Bohužel. Já už dávno vyměnil iPhone za konkurenci s Androidem a stejný krok udělám i v případě laptopu. Apple už zkrátka není špička, jen předraženej průměr…

  2. Jako prisli s revoluci odemikani oblycejem a android to uz davno mal. Se vsim jsou o dva kroky zpatky rozliseni,fotoaparat,funkce jablko bylo dobre kdyz android zacinal ale uz je to dle me davno naopak.ani me nesere ze na to nekdo ma nekdo ne ale ze se podporujou prumerne hnoje silenejma penezma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close