Novinky

Služby začínají hrát prim. Apple poprvé hledá více programátorů než hardwarových inženýrů

Všichni velcí hráči technologického průmyslu se postupně musí adaptovat na trend, kdy prim už nehrají výrobky, ale služby. U Applu můžeme tento fenomén sledovat na stále rostoucích příjmech právě z nejrůznějších přeplatitelských platforem a virtuálních obchodů. Prodeje iPhonu, který je považován za stěžejní artikl kalifornské značky, naopak začínají pokulhávat. 

Nový trend se začíná nepřímo projevovat také v personálním oddělení Applu. Firma totiž po dlouhé době hledá více specialistů na software než hardwarových inženýrů. To znamená, že větší pozornost nyní Apple začíná věnovat svým službám jako je například Apple Music, App Store nebo iCloud. V posledních měsících se také hojně spekuluje o tom, že Apple chystá představení platformy, která by svým zaměřením konkurovala Netflixu. První seriály by pod taktovkou Tima Cooka měly vznikat už v současné době. 

Dalším velkým tématem pro Apple je oblast umělé inteligence. V této oblasti firma nejspíš stále ještě pracuje na softwaru pro samořiditelná auta nebo na zařízení fungující na principu takzvané rozšířené reality. Apple globálně v rámci svého ekosystému registruje 1,4 miliardy aktivních zařízení, trh pro prosazování služeb pod jeho taktovkou je tedy obrovský. 

Apple vlastní patent, který řeší největší problém skládacích smartphonů

Po softwarových a hardwarových vývojářích Apple nejvíce poptává prodejce, pracovníky podpory, logistické pracovníky nebo markeťáky. Nejméně otevřených pozic je poté na pracovní místa spojené s designem. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button