Novinky

Tim Cook: neočekávám, že za dalších 10 let budu v čele Applu

Šéf Applu Tim Cook loni v listopadu oslavil své šedesáté narozeniny. Ač nejde o zvlášť pokročilý věk, je zřejmé, že manažer, který velí jedné z nejznámějších společností na světě, už nejspíše pomalu přemýšlí o důchodu. To ostatně nyní Tim Cook naznačil v rozhovoru s novinářkou Karou Swisher, která se děním v Silicon Valley dlouhodobě zabývá. V posledním rozhovoru s Timem Cookem se jej zeptala, zda bude za dalších 10 let stále v čele Applu. 

zdroj: appleinsider

Cook odpověděl, že nejspíše ne. Dodal ale, že žádný konkrétní plán zatím neexistuje. To znamená, že ač se Tim Cook zatím do důchodu nechystá, nepočítá s tím, že bude společnosti velet i po své sedmdesátce. To samozřejmě opět vyvolalo otázku, kdo by se mohl stát Cookovým nástupcem. V této souvislosti se nejčastěji mluví o bývalém šéfdesignerovi Jony Ive, který by se ale do firmy musel vrátit. Jedním ze žhavých kandidátů na křeslo, které znamená absolutní manažerský vrchol, je pak seniorní viceprezident pro hardware Dan Riccio a dlouholetý marketingový ředitel Phil Schiller. Nutno ovšem podotknout, že Schiller je stejný ročník jako Tim Cook a sám se před časem stáhl z ředitelského postu, aby měl více času na rodinu.

Nový iMac bude mít obrazovku větší než 27 palců, přijde i ve více barevných kombinacích

Cook se kromě otázky ohledně vlastní budoucnosti Applu rozpovídal také na další témata. Zdůraznil třeba, že oblast rozšířené reality je pro Apple naprosto klíčová. Tím nepřímo potvrzuje spekulace, že Apple chystá v následujících letech vstup segmentu AR představením vlastních brýlí. Cook se vyjádřil také o Elonu Muskovi a nejspíše zklamal ty, kteří si představovali, že šéf Applu a zakladatel Tesly a SpaceX kují na tajných schůzkách společné plány. Cook totiž přiznal, že s Muskem nikdy nemluvil, vyjádřil ale obdiv vůči elektromobilům, které Tesla vyrábí a prý obdivuje také to, jak se Tesla stala v oblasti elektromobility lídrem.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close