Novinky

Tim Cook dostal sladký bonus za úspěšné vedení společnosti

Musíte uznat, že Apple si pod vedením Tima Cooka nevede vůbec špatně. Tim Cook dostal bonus ve formě akcií a to za pracovní výkon a úspěšné vedení společnosti. Akcií Tim Cook dostal přesněji 560 000. 

Už je to devět let, co Tim Cook nastoupil na pozici ředitele společnosti Apple. Jak už je zvykem, vedení a zaměstnanci čas od času dostávají bonusy ve formě akcií. Poté, co Tim Cook tento bonus dostal, 265 000 akcií prodal. Dle dokumentu, který byl vydán americkou agenturou SEC, cenové rozmezí při podeji akcií se pohybovalo od 493.50 do 500.11 dolarů. Celkem 265 000 akcií prodal za 131.7 milionů dolarů. Zbylých 294 840 akcií v hodnotě asi 148 milionů dolarů byly společností Apple zadrženy a zdaněny. Všechny transakce, které jsou uskutečněny podobným způsobem se řídí pravidlem 10b5-1. 

Dle smlouvy, kterou Tim Cook při příchodu do Applu podepsal, další bonus dostane 24. srpna roku 2021. Jak už je známo, čisté jmění Tima Cooka před nedávnem pokořilo hranici jedné miliardy dolarů. Tim Cook většinu svých peněz na oplátku daruje charitám a tento bonus není žádnou výjimkou, z tohoto bonusu putovalo 5 milionů dolarů na neuvedené charity. Po prodeji těchto akciích vlastní Tim Cook ještě 837 374 dalších, hodnota všech jeho akcií se pohybuje okolo 418 milionů dolarů. 

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Jeden komentář

  1. Rozhodně si nemyslím, že by si Apple pod Timem vedlo zas až tak úspěšně.
    Řada odchodů důležitých a dlouholetých pracovníků nesvědčí o až tak zdravém a motivačním prostředí.
    Také spousta průšvihů a lumpárniček co Apple uživatelům provádí nesvědčí o tom, že by Aple až tak dopředu plánoval a řešil.
    Spíš to vidím na postupný úpadek kterému má snad ( viděno jejich očima) zamezit změna architektury maců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close