Novinky

Tim Cook se přidal do rodiny světových miliardářů

Čisté jmění Tima Cooka přesáhlo hranici 1 miliardy dolarů

Výkonný ředitel společnosti Apple se oficiálně stal miliardářem. Dle dat a analýz agentury Bloomberg, Cookovo čistě jmění překročilo hranici jedné miliardy dolarů. Tento milník je neobvyklý pro člověka, který šéfuje  firmě, jež on sám nezaložil. 

Odhad čistého jmění Tima Cooka je odvozen z analýz cen akcií a všech jeho příjmů. Cook v roce 2015 sdělil, že většinu svých peněz daruje charitám. Jeho bohatství může být nižší, pokud uskutečnil nějaké nezveřejněné charitativní transakce,“ tvrdí Bloomberg. 

K dnešnímu dni, Tim Cook vlastní 847,969 akcií společnosti Apple. Cena těchto akcií se vyšplhala na neskutečných 375 milionů dolarů. Pokud přidáme předešlé prodeje akcií, dividendy a další kompenzace, přidá se nám dalších 650 milionů dolarů. Devátá výplata u konce toho měsíce přidá dalších 100 milionů dolarů do Cookova čistého jmění. 

Cook se stal miliardářem hlavně díky tomu, že se cena akcií společnosti Apple zvýšila o 5%. Hodnota celé společnosti se blíží ke dvěma bilionům dolarů. Tržní cena společnosti Apple přesáhla hranici jednoho bilionu dolarů před dvěma lety. 

Oficiální vyjádření na toto téma bohužel od Applu nedostaneme, rozhovor s redakcí Bloomberg společnost Apple odmítla. 

V posledních letech Cook daroval přes 5 milionů dolarů na různé charity. Tim Cook ovšem jméno charit nikdy nesděluje. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button