Novinky

Tim Cook daroval 2 miliony dolarů charitě. Akcie Applu mají za sebou nový rekord

Šéf Applu Tim Cook s oblibou podporuje nejrůznější dobročinné projekty. Miliardář se před několika lety dokonce zavázal, že jakmile jeho synovec dostuduje, přepíše na účty charitativních organizací většinu svého majetku. Nyní Cook opět obdaroval potřebné. Podle údajů americké komise pro cenné papíry totiž daroval 6 880 akcií Applu neznámé charitě. Při aktuálním kurzu se jedná o 2 miliony dolarů.

V těchto případech nemají dárci povinnost zveřejnit, na jaký účet prostředky převedli. Pokud tak Cook jméno charity neprozradí sám, zůstane tajemstvím. Cook štědře daroval i v minulosti. Polepšila si díky němu například kampaň, která se zasahuje o zrovnoprávnění LGBT komunity. Stejně tak Tim Cook pravidelně daruje peníze také na účty lidí v oblastech postižených přírodní katastrofou.

Kamera i Touch ID pod displejem. Švýcarská banka poodhaluje letošní iPhone

Nejmenovaná charita má hned dvojité štěstí. Pokud totiž akcie hned nepřevedla na dolary, může se těšit z nové rekordní hodnoty podílů nejhodnotnější firmy na světě. Akcie AAPL totiž překonaly metu 300 dolarů. Aktuální hodnota celé společnosti díky tomu dosahuje 1,3 bilionů dolarů. V lednu loňského roku přitom se přitom jeho akcie obchodovaly za 144 dolarů. Rok 2019 byl tak pro Apple z finančního hlediska mimořádně úspěšným.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button