Novinky

Kamera i Touch ID pod displejem. Švýcarská banka poodhaluje letošní iPhone

Od představení nového iPhonu nás v tuto chvíli dělí celých devět měsíců. To však ani v nejmenším neznamená, že by bylo příliš brzo spekulovat o tom, jak bude nástupce iPhonu 11/Pro vypadat. Stále častěji se mluví o tom, že iPhone představený v roce 2020 bude jako první smartphone Applu podporovat sítě páté generace. Nová zpráva analytiků banky Credit Suisse nyní přidává také další informace.

Podle známé švýcarské banky nabídne jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního roku ještě několik dalších novinek. Analytici očekávají, že iPhone roku 2020 se vrátí ke skeneru otisku prstů, který iPhony doprovází už od roku 2013. Tentokrát se ovšem čtečka schová přímo do displeje. Velmi zajímavou informací je také zmínka o selfie kameře. Také ta by totiž měla být schovaná přímo do obrazovky. Obě novinky se budou týkat pouze nejdražšího modelu v nabídce – tedy nástupce iPhone 11 Pro.

Čínská hrozba pro LG a Samsung. Displeje pro iPhony začne vyrábět nový dodavatel

iPhone po třech letech možná také poprvé projde designovou změnou. Zpráva zmiňuje „full screen iPhone“, to by mohlo znamenat, že z přední strany zmizí takzvaný notch, který se od roku 2017 stal běžnou součástí nejrůznějších bezrámečkových telefonů. V této souvislosti si Apple nechal zaregistrovat tři patenty. Alespoň to tedy zmiňují zdroje banky Credit Suisse. Stále ovšem visí obrovský otazník nad tím, zda se toto Applu ještě letos skutečně podaří. Zkušenosti konkurence totiž ukazují, že senzory zabudované pod displejem nejsou zcela spolehlivé. Uvidíme tedy, jak se s tím popasuje Apple.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close