Novinky

Tim Cook a Jony Ive se v rozhovoru pro Vogue rozpovídali o novém sídle a Apple Watch

Dva nejvlivnější muži Applu, Tim Cook a Jony Ive se v rozhovoru pro Vogue rozpovídali o výstavbě nového sídla Apple Campus 2 a prozradili několik informací ze světa chytrých hodinek Apple Watch. Cook redaktorům například prozradil, že veškerá vytěžená zemina ze stavby zůstane na pozemku a bude použita pro terénní úpravy uvnitř obřího prstence. Zůstane tak u původní vize již zesnulého Steva Jobse, který projekt prezentoval jako futuristickou budovu obklopenou zelení.

Applecampus2Vybagrovaná půda se stane součástí rozlehlého parku, kde najde nové útočiště na 7000 stromů. Půjde o 300 různých drůhů, pod jejichž korunami vzniknou relaxační místa s posezením. Chybět nemají ani sady, které se stanou zdrojem ovoce pro místní kantýnu. Po celém obvodu budovy budou umístěne gigantické tabule zakřiveného skla. Jejich hlavním účelem je navození pocitu, že mezi člověkem a zelení není žádná bariéra.

timcook_jonyiveRedaktoři Vogue vyzpovídali i Jonyho Iva, který se rozpovídal o Apple Watch. Designérský mistr vyslovil své nadšení nad tím, že Apple představením chytrých hodinek pronikl do světa módy. Podle Iva dosáhly technologie bodu, kdy se stávají skutečně osobní záležitostí. „Je dobré si uvědomit, že co bylo v minulosti považováno za sofistikovanou technologii, časem přetranformovalo do naprosto běžných věcí. V naší historii existovala doba, kdy například obyčejná kovová jehla byla vnímána jako šokující objev vyvolávající údiv“.

Celý rozhovor zahrnující další informace o Apple Campus 2 či vztahu se společností Hermès si můžete přečíst na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button