Novinky

TikTok představil první efekt, který využívá LiDar skener na iPhonu 12 Pro

Před několika dny známá sociální síť TikTok představila nový efekt. Na platformě TikTok najdete nespočet různých efektů, ale tento, se od ostatních velmi liší. Jako první totiž využívá nový LiDar skener, který se nachází na novém iPhonu 12 Pro (Max). Díky tomuto skeneru můžete s vysokou přesností určit vzdálenost objektů.

Poprvé se LiDar skener objevil u iPadu Pro 2020. Poté se tato komponenta přidala i do řady iPhonů. Jako první ji dostal iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Z posledních spekulací je velmi možné, že se této novinky dočkáme i u všech modelů chystaného iPhonu 13 a dalších smartphonů s tímto senzorem. 

Vývojáři TikToku ve zprávě sdělili, že nový efekt bude dostupný téměř ve všech zemích, ale funkční bude jen na zařízeních s LiDar skenerem. Ve zprávě se dále také můžeme dočíst, že ze strany TikToku se v roce 2021 dočkáme několika dalších efektů, které budou spolupracovat s LiDar skenerem. 

Před několika měsíci jsme psali o tom, že bývalý prezident Spojených států, Donald Trump, vyhrožoval společnosti BitDance, že pokud neprodá svou platformu TikTok americké firmě, bude ji v USA muset zakázat. Uběhlo několik měsíců a zatím se nic nestalo, tak uvidíme, pokud tento spor bude ještě nějak pokračovat, když do jeho křesla brzy usedne jiná osoba.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button