Novinky

Test ukázal, jak se projeví zapnutá tapeta v režimu Always On na výdrži baterie. Výsledek vás nejspíš překvapí

Při představení iPhone 14 Pro (recenze) jsme se poprvé v historii jablečných mobilů dočkali nové funkce, která byla dříve známá pouze z některých modelů Apple Watch. Mluvíme o funkci Always On, neboli trvale zapnutý displej, který zobrazuje informace, i když je zařízení tzv. „uspáno“. Ovšem s příchodem nové funkcionality přišla také zásadní otázka. Jak velký je u stále zapnutého displeje úbytek baterie?

S odpovědí, na tuhle otázku nyní přišel kanál PhoneBuff, který podrobil poslední iPhone zátěžovému testu a na závěr provedl porovnání s konkurencí. A to s vlajkovou lodí od Samsungu, modelem Galaxy S22 Ultra. Při uvedení na trh si uživatelé nemohli nijak přizpůsobit stále zapnutý displej. Změna nastala s příchodem aktualizace iOS 16.2. Tímto krokem dal Apple uživatelům možnost povolit nebo zakázat tapety a oznámení, zatímco je zamykací obrazovka ztmavená.

iPhone 14 Pro Max
foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Jedním z důležitých aspektů testu bylo zjistit, zda je zásadní rozdíl mezi zapnutou tapetou nebo ponecháním pouze černého pozadí na zamykací obrazovce. Bylo zjištěno, že díky zapnuté tapetě v režimu Always On klesne kapacita baterie o přibližně 0,8 % za hodinu, oproti 0,6 % za hodinu při vypnuté tapetě. Při porovnání s konkurencí od Samsungu, lze pozorovat, že obě zařízení se vybíjí téměř stejnou rychlostí. V průběhu testu, obě zařízení po 24 hodinách ukazovaly stav baterie 84 procent. 

Ovšem zajímavým bodem ve videu je, že v průběhu času Galaxy S22 Ultra posouval hodiny na displeji dokola, pravděpodobně proto, aby se zabránilo vypalování statického obrazu zobrazovaného na displeji po delší dobu. Na iPhonu k ničemu takovému nedochází, protože čas a všechny ostatní informace zůstávají na svém místě.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button