Novinky

iPhone 12 Pro Max se může pyšnit titulem smartphonu s nejlepším displejem na světě

Displej telefonu je místem, kam se řada z nás dívá klidně i několik hodin denně. Kvalita zobrazovacích vlastností je tedy určitě něco, na čem rozhodně záleží. Nové modely iPhonů používají OLED Super Retina XDR displej, který má být lepší než kterýkoli jiný displej v předchozích modelech. Díky ochranné vrstvě Ceramic Shield by měl displej nových iPhonů být zároveň o něco odolnější.

Jak je na tom displej v nových iPhonech (konkrétně iPhone 12 Pro Max) doopravdy se rozhodli zjistit tvůrci z webu DisplayMate, kteří se zaměřují na testování zobrazovací techniky. Výsledky jejich rozsáhlého bádání pak ukázaly, velmi zajímavé výsledky. Displej iPhonu 12 Pro Max se totiž stal nejlepším displejem použitým ve smartphonu. Během testu překonal 11 rekordů, které byly nastaveny jinými displeji od ostatních výrobců.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Mezi nejzajímavější rekordy, které nový iPhone 12 Pro Max pokořil jsou například:

  • Nejmenší odrazivost obrazovky (4,8 %)
  • Největší rozlišení obrazovky (2,8K – 2778 x 1284 pixelů)
  • Největší přesnost barev (0,9 JNCD – nerozpoznatelný rozdíl od dokonalé barvy)
  • Nejvyšší jas OLED displeje (825 nitů)

Na tomto příkladu lze vidět, že Apple opravdu při výrobě nových iPhonů nezahálel a zaměřoval se na každý detail. Kvalita displeje je ohromující a osttně uživatelé nových iPhonů 12 to určitě potvrdí. DisplayMate se také zmínil o obnovovací frekvenci panelu, která činí pouze 60Hz. Zároveň však dodali, že by to u většiny aplikací mělo být naprosto v pořádku a dle jejich názoru to nepovažují za zásadní nedostatek.

Máte nový iPhone 12/Pro (Max)? Co říkáte na jeho Super Retina displej?

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button