Novinky

Tesla zahanbila Porsche i Ferrari. Její nový roadster zrychlí na stovku za 1,9 sekundy

V noci na dnešek představila automobilka Tesla hned dvě zásadní novinky. Zatímco s první z nich vstupuje do zcela nového segmentu, druhá premiéra se odehrával v duchu návratu ke kořenům společnosti.

Vůbec prvním autem, které začala Tesla v roce 2008 prodávat byl totiž elektrický roadster, který technicky vycházel z konstrukce britského Lotusu. Poslední elektrický kabriolet sjel z výrobní linky před 5 lety. Tesla se tehdy totiž začala zaměřovat jen na produkci Modelu S. Včera se na trh dvoumístných sporťáků firma velkém stylu vrátila. Nový Tesla Roadster by měl totiž se zrychlením z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy být vůbec nejrychlejším produkčním autem. Jen pro srovnání – legendární Bugatti Veyron zrychlí na stovku za 2,5 sekundy.

Ohromující jsou také další parametry nového modelu značky. Maximální rychlost dosáhne podle Elona Muska hranice 250 mílí za hodinu, tedy zhruba 400 kilometrů za hodinu. A jeho 250kWh baterie poskytne dojezd 992 kilometrů. Takto dechberoucím výkonům však bude přirozeně sekundovat také cena, která by měla začínat na částce 200 tisíc dolarů, přepočtu tedy kolem 4,3 miliony korun. Za tuto cifru však Tesla nejspíše nabídne pouze vstupní model s nižšími výkony a dojezdem.

Zrychlení jako dvoumístný sporťák. Tesla ukázala budoucnost nákladní dopravy

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button