Novinky

Tento chlapík postavil fungující repliku legendárního počítače Macintosh z kostiček Lega

macintosh_lego4

Zajímá vás, co nastane, když vezmete pár kostiček lega, e-ink displej a miniaturní počítač Raspberry Pi? Při troše zručnosti vznikne jeden z nejroztomilejších Lego projektů, který si zaslouží pozornost. Alespoň tak na nás zapůsobil výtvor, který má na svědomí Jannis Hermanns. Těžko říci, co autora dovedlo k vytvoření vtipné kopie legendárního počítače Macintosh, nicméně finální výsledek stojí za velké uznání. Celá stavba si kromě bezpočtu hodin práce vyžádala komponenty v celkové hodnotě 100 dolarů (zhruba 2 500 Kč).

macintosh_lego2

Cesta vedoucí ke vzniku originálního projektu si vyžádala spousty času a evidentně i pevných nervů

S ohledem na použité Raspberry Pi Zero přitom nejde pouze o bezduchou atrapu. Miniaturní Macintosh umí svému majiteli podávat informace o předpovědi počasí, času a událostech z kalendáře. Ačkoli jde o soukromý projekt, troufáme si tvrdit, že o podobný typ interiérové dekorace by mezi fanoušky Applu byl zájem. Pokud vás stavba zaujala, můžete využít detailního rozpisu a součástek na této stránce. Kompletní galerii z postupu výroby naleznete zde.

macintosh_lego3

Jestli patříte mezi podobně zapálené nadšence nebo znáte někoho z okolí, kdo je podobně zručný a vytvořil něco zajímavého s Apple tématikou, dejte nám vědět.

macintosh_lego1Výsledek veškerého snažení stál rozhodně za to 

Mac-128k

A tady máte originál, který se stal předlohou ke vzniku repliky postavené z kostiček Lega

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button