Novinky

Technologie jako řešení dopravního chaosu. New York žádá o pomoc technologické společnosti

Doprava v New Yorku by se dala stručně popsat jako jeden velký chaos. Veřejná doprava je přecpaná, spojů není dostatek, nejsou příliš optimalizované a velmi často dochází ke zpožděním. Obyvatel nebo návštěvník New Yorku si příliš nepomůže, ani když veřejnou dopravu vymění za vlastní auto. New York je zkrátka jeden velký chaos a tamní radnice se nyní rozhodla s tím něco udělat. V sázce toho přitom není málo. Newyorský systém veřejné dopravy totiž denně využije skoro šest milionů lidí.  

Metropolitan Transportation Authority (MTA), která má dopravní problematiku v rámci New Yorku na starosti, se tak ve spolupráci s dalšími metropolitními úřady chystá požádat o pomoc technologické společnosti. Podle informací magazínu The Verge zveřejnila MTA dvě výzvy, z nichž první by měla vyřešit nedostatky newyorského metra tím, že se výrazně omezí zpoždění a zvýší se komfort cestujících. Druhá by měla vylepšit přepravu tamními autobusy. Technologické firmy by tak měly dodat řešení, které autobusům pomůže pohybovat se po městě efektivěji.

Servery Applu jsou prošpikovány špionážními čipy, uváděly zprávy. Ve skutečnosti to tak horké není

Výzvu město koncipovalo jako soutěž, v rámci které vítězným společnostem rozdělí 2,5 milionu dolarů (56 milionů korun). Nejlepší návrhy také získají maximální podporu svého dalšího rozvoje, aby se tak zaručilo, že svá řešení skutečně zvládnou uvést do praxe. New York pro tyto účely založí organizaci Transit Tech Lab, což bude vůbec první laboratoř svého druhu v celo zemi. Je tak možné, že chytrá řešení, která technologické firmy představí, se v případě jejich osvědčení uplatní také v dalších zemích světa.  

Zdroj
The Verge
Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close