Takto bude vypadat zabiják Tesly v podání japonského Nissanu

Takto bude vypadat zabiják Tesly v podání japonského Nissanu

V uplynulých dnech se Twitterem prohnalo několik snímků nového elektromobilu Nissan Leaf pro rok 2018. Uniklé fotografie tak poskytly první pohled na pokus automobilky o udržení dominantního postavení na trhu s elektromobily. Autorem nejnovějších obrázků je uživatel vystupující pod přezdívkou Blue Miata, který je údajným zaměstnancem japonské automobilky. Nový Nissan Leaf byl zachycen na inspekční lince v závodě Oppama. Fotografie chystaných automobilů jsou v motoristickém světě poměrně běžné, nicméně jen velmi zřídka se stává, že pochází přímo z továrny výrobce.

Stále aktuální generace Nissanu Leaf byla v roce 2014 nejlépe prodávaným elektromobilem v USA. Kompaktní hatchback však v posledních letech svůj post předal konkurenčním modelům Tesla Model X a Chevrolet Bolt. Další rána dorazila se spuštěním předobjednávek na Tesla Model 3, který je minimálně z pohledu počtu zájemců obrovským hitem.

Reakci serveru Daily Express se podařilo nový Nissan Leaf zachytit v průběhu natáčení propagačního videa automobilky

S ohledem na tržní vývoj to připravovaný Nissan Leaf nebude mít vůbec jednoduché. Konkurence je v mnoha ohledech o několik kroků napřed a nabízí celou plejádu nejrůznějších vychytávek. Dostupné údaje zatím hovoří o dojezdu až 300 mil (zhruba 480 km) na jedno nabití a implementaci platformy pro autonomní řízení.

Oficiální teaser láká na premiéru, která se odehraje již 6. září

Skalní příznivce japonské automobilky ovšem příliš nepotěšil design, který působí až moc konvenčním dojmem. Daleko radši by viděli, kdyby nový Nissan Leaf nabídl více ze vzhledu dříve představeného konceptu. Co se týče oficiální premiéry, ta je naplánována na 6. září. Nissan k příležitosti této akce vypustil krátký teaser, z něhož je jasné, že prim bude hrát karoserie s nízkým odporem vzduchu.

Oficiální fotografie zachycuje siluetu další generace modelu Nissan Leaf

Nové snímky iPhonu 8 potvrzují příchod další barevné varianty

 

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.