Novinky

Stejný postup jako u Apple Watch: brýle od Applu budou zpočátku závislé na iPhonu

Apple má před sebou vstup do zcela nového odvětí. Za zdmi vývojového střediska v Cupertinu totiž už roky pracuje zcela novém produktu. Po smartphonu, tabletu a chytrých brýlích či reproduktoru, to Apple zkusí v dalším segmentu. Tentokrát půjde o chytré brýle. O zařízení pro zobrazování rozšířené nebo smíšené reality se mluví už velmi dlouho. Až v poslední době ale plány začínají dostávat konkrétní obrysy. Mluví se totiž o tom, že nejprve značka představí headset určený především pro vývojáře a největší nadšence. Zkrátka půjde o brýle, které na ulici nosit nebudeme.

Zdroj: iDropNews

Až s odstupem několika měsíců, nebo možná let, Apple světu představí skutečně průlomový produkt, který bude mít ambice stát se masovou záležitostí. Strategii přitom Apple zvolí podobnou té, kterou aplikoval u hodinek Apple Watch. Ty byly ve svých prvních generacích zcela závislé na iPhonu, bez něj se staly jen drahými digitálními hodinkami. Až postupně se Apple Watch začaly osamostatňovat. Prvním důležitým krokem byl GPS senzor, který následně doplnila i podpora eSim. Apple Watch se díky tomu staly docela samostatným zařízením. Úplně stejně by tomu mělo být také u chytrých brýlí. Jejich první generace nebude fungovat bez iPhonu.

Apple vyjednává s automobilkou Toyota o výrobě Apple Car. V jistém ohledu bude připomínat první iPhone

Brýle od Applu s generačním označením „jedna“ budou mít velmi blízko k VR headsetům. Apple údajně nový čip Apple AR dokončil už v roce 2020. Vývoj headsetu je tak daleko, že společnost je už připravena ke spuštění testovací produkce. Masová výroba však bude spuštěna nejdříve za další rok. Spekulace získané magazínem The Information také naznačují, že minimálně ve své první generaci nenabídne novinka příliš pokročilé technologie umělé inteligence a strojového učení. Tyto procesy se totiž budou pravděpodobně odehrávat v iPhony. Brýle budou víceméně jen zobrazovacím nástrojem.

Zdroj
AppleInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button