Novinky

Srovnání fotoaparátu v iPhonu 11 Pro s profi zrcadlovkou odhalilo, jak si jsou oba přístroje blízko

V poslední době se objevilo několik testů, které srovnávaly iPhone 11 Pro s vlajkovými smartphony ostatních výrobců. K porovnání se rozhodl také YouTuber Matti Haapoja, který však zvolil poněkud netradiční způsob a novinku od Applu postavil proti profesionální zrcadlovce Canon 1D X Mark II.

Ve videu ukazuje několik stejných fotografií, které byly pořízeny na iPhone 11 Pro a zmíněný Full Frame od Canonu. Na první pohled vykazují všechny snímky velmi podobnou kvalitu. Při bližším přezkoumání už lze zpozorovat jisté odlišnosti. Nejvíce je to poznat u portrétů, které odhalují největší slabinu iPhonu 11 Pro. Jde především o přehnaný bokeh efekt a chyby při zpracování obrazových dat a finální interpretaci. Pořizování portrétů na iPhonu totiž leží na bedrech softwaru, jenž se vždy nedokáže popasovat s danou kompozicí. Ačkoli se Apple snaží tuto funkci neustále vylepšovat, stále se mu nedaří dosáhnout 100% spolehlivosti.

iPhone 11 Pro

Přes chybování automatiky je přesto úžasné, jak se dokáže iPhone 11 Pro přiblížit výsledkům ze zrcadlovky. Canon 1D X Mark II je prvotřídní fotoaparát, která stojí více než 100 tisíc korun, k čemuž je nutné připočítat další finance za objektiv. Pro uživatele to znamená jediné, za zlomek ceny mohou v kapse nosit zařízení, které v určitém smyslu dokáže zastoupit mnohonásobně dražší fotoaparáty.

Pokud bude Apple pokračovat ve vývoji stejným tempem, bude nesmírně zajímavé sledovat, kam se iPhone a jeho fotografické schopnosti posunou v následujících letech.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close