Novinky

Spotify potěšilo všechny uživatele Apple Watch. Konečně si lze stáhnout hudbu přímo do paměti hodinek

Vývojáři streamovací aplikace Spotify začínají do světa vypouštět velmi důležitou aktualizaci, ze které budou mít největší radost všichni uživatelé Apple Watch. Po několika letech úpěnlivého čekání se do Spotify dostala funkce, díky níž lze stahovat skladby přímo do interní paměti hodinek. Doposud totiž bylo možné skrze Apple Watch ovládat přehrávač, případně vybírat a hledat v oblíbených playlistech v dosahu spárovaného iPhonu. Pokud jste tedy chtěli například jít ven běhat pouze s hodinkami, měli jste zkrátka smůlu, tedy až doposud.

Foto: Spotify

Nejnovější verze mobilní aplikace Spotify totiž umožňuje snadné ukládání skladeb a playlistů do interního úložiště Apple Watch. Učinit tak můžete v aplikaci na iPhonu, kde stačí v otevřeném playlistu klepnout na tři tečky a vybrat možnost „stáhnout do Apple Watch“.

Nejnovější verze aplikace Spotify je uvolňována postupně, tudíž pokud ve vašem iPhonu možnost stažení hudby do hodinek nevidíte, není třeba propadat panice. Podle dosavadních informací by měla aktualizace dorazit na všechna aktivní zařízení v horizontu následujících dnů či několika málo týdnů.

Na ukládání hudby do Apple Watch se čekalo velmi dlouho

Funkci umožňující stažení hudby do Apple Watch vyhlíželi uživatelé Spotify již řadu let. První verze aplikace pro watchOS se objevila v roce 2017, ovšem tehdy fungovala pouze jako dálkový ovladač přehrávače. Následně se k tomu přidala funkce pro streamování hudby, kde ovšem bylo nutné spojení s mateřským iPhonem či alespoň přístup na Wi-Fi. Díky současnému vylepšení se Spotify prakticky dostalo na stejnou úroveň jako Apple Music, kde funkce stažení do hodinek existuje delší dobu.

Osobně mám z poslední aktualizace Spotify velikou radost, jelikož možnost offline poslechu hudby z Apple Watch jsem skutečně postrádal. Nejvíce mi chyběla při běhání, kdy jsem byl nucen s sebou nosit iPhone 12 Pro Max, což s ohledem na jeho proporce nebylo dvakrát komfortní řešení. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button