Novinky

Společnost LunaR představila hybridní chytré hodinky se solárním napájením

Nejpalčivějším nedostatkem všech chytrých hodinek není design či funkční výbava. Největším strašák se ukrývá v nedostatečné výdrži, kterou v lepších případech počítáme na desítky hodin. To je na hony vzdálené tomu, na co jsme zvyklí u klasických hodinek, které se bez výměny baterie obejdou roky. S řešením této situace se rozhodla přijít společnost LunaR, která se odhodlala požádat komunitu o podporu stejnojmenného projektu. LunaR jsou hybridní chytré hodinky, které spoléhají sluneční záření, coby hlavní zdroj energie. Zakladatelé projektu tvrdí, že hodinky dokáží zužitkovat kromě přímých slunečních paprsků také umělé světlo.

Co se týče konstrukce, hodinky využívají klasické hybridní koncepce. Kromě zobrazování a automatické korekce času zvládnou monitorovat spánek, pohybovou aktivitu a upozornit na příchozí notifikace za pomoci barevný diod. Podrobnější informace lze získat z mobilní aplikace, která sdružuje data ze všech senzorů. Z pohledu designu hodinky nevypadají vůbec zle. Pouzdro z chirurgické oceli má průměr 41 milimetrů a pokud si zájemci připlatí, získají navíc sklíčko ze syntetického safíru.

https://www.youtube.com/watch?v=s5YOeG0DXAA

Společnost slibuje expedice prvních kusů v prosinci letošního roku, varianta hodinek se safírovým sklíčkem se objeví v průběhu prvního čtvrtletí roku 2018. Hybridní chytré hodinky si lze předobjednat prostřednictvím kampaně na Kickstarteru za částku 138 dolarů (zhruba 3000 Kč bez daně), respektive 169 dolarů za model se safírovým sklíčkem. LunaR přitom není prvním výrobcem, kdo do hodinek implementoval transparentní solární panel. Již delší dobu jsou na trhu kousky od značek Casio a Citizen. Lunar patří mezi první, kdo tuto technologii implementoval do hybridních chytrých hodinek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button