Novinky

Apple se stal největším výrobcem hodinek na světě. Prodal více kusů než všichni švýcarští hodináři dohromady

Nositelná elektronika se stále nachází ve stínu smartphonů, které neohroženě vedou v oblíbenosti u uživatelů a tím pádem navazujících prodejích. Ačkoli se výrobcům podařilo za poslední roky představit modely se zajímavou funkční výbavou a celkově chytré hodinky urazily velký kus cesty, pořád jde o minoritní část trhu s elektronikou. V podstatě jedinou společností, která zaznamenala nárůst prodejů, je Apple. Alespoň to tvrdí zveřejněná analýza od firmy Canalys, podle níž se Applu podařilo za rok 2017 prodat necelých 18 milionů chytrých hodinek. V porovnání s loňským rokem jde o 50% nárůst, což lze považovat za více než zajímavý výsledek.

Polovinu všech expedovaných kusů údajně tvořil poslední model Apple Watch Series 3, z čehož 13 procent připadlo na variantu s integrovaným LTE modulem. Je pouze otázkou, o jak by tato čísla vypadala, kdyby Apple nabízel Apple Watch s LTE ve více regionech, než tomu je doposud. Možnost nezávislého fungování na připojeném iPhonu je z uživatelského hlediska nesmírně atraktivní funkcí, která dokáže přesvědčit i zaryté odpůrce nositelností.

Pro ještě lepší pochopení je též vhodné dodat, že Apple prodal za poslední čtvrtletní více hodinek, než všichni švýcarští hodináři. Podle analytiků z IDC se Apple tímto stal aktuálně největším výrobcem hodinek na světě. Je proto evidentní, že nositelná elektronika ještě neřekla své poslední slovo a pokud kalifornský gigant nepoleví ve vývoji, teoreticky se můžeme za pár let dočkat momentu, kdy Apple Watch doženou z pohledu prodejů dominantní iPhone.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button