Novinky

Společnost DJI představila nové drony Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

Pokud jste propadli kouzlu létání s dronem, společnost DJI vám asi nemusíme představovat. Původem čínská značka s americkým přístupem k podnikání si velmi rychle vybudovala dominantní místo na trhu vícevrtulovými stroji. Její drony patří mezi absolutní špičku a zároveň slouží jako inspirace ostatním výrobcům.

Výbava novinek od DJI je více než působivá, nad jejich parametry musí zaplesat srdce každého milovníka dronů

DJI Mavic 2 Pro

Nově se v nabídce DJI objevily další dva modely z poloprofesionální řady Mavic. Výrobce je pojmenoval jednoduše Mavic 2, přičemž každý z nich se chlubí jedinečnými schopnostmi. DJI Mavic 2 Pro se chlubí 1“ CMOS snímačem (20 Mpx) s optikou od Hasselblad. Již tento punc dává jasně najevo, že fotografie i video nabídnou nečekaně výbornou kvalitu, která v dané kategorii nemá konkurenci. Objektiv disponuje světelností v rozsahu od f/2.8 do f/11, snímač je dále vybaven podporou pro HDR a 10-bitovým Dlog-M profilem pro záznam obrazu s vysokým dynamickým rozsahem.

Oba nové modely disponují soustavou optických senzorů, které je chrání před nechtěnou kolizí s okolními objekty

DJI Mavic 2 Zoom

Druhou novinkou je DJI Mavic 2 Zoom. Jak už samotný název napovídá, zde je klíčovou funkcí dvojnásobný optický zoom. Ohnisko začíná na 24 mm a končí na 48 milimetrech, což přímo vybízí k ještě kreativnějšímu přístupu při natáčení zajímavých scén. Další výbava je společná pro oba modely a zahrnuje pokročilé sledování objektů Active Track 2.0, délku letu až 31 minut a dolet na vzdálenost až osmi kilometrů od vysílačky. Zlepšily se také letové vlastnosti, nově lze ve sportovním režimu svištět rychlostí 72 kilometrů za hodinu.

Přes nabušenou výbavu se inženýrům podařilo udržet na kompaktních rozměrech, hmotnost obou nových modelů lehce překračuje 900 gramů

Začínajícím pilotům pak jistě udělá radost sestava senzorů, které hlídají nejbližší okolí dronu a zabraňují nárazu do překážek či osob. Za samozřejmost pak lze považovat tříosý gimbal zajišťující stabilizaci kamery. Obě novinky si lze již nyní předobjednat a to i na tuzemském trhu. DJI Mavic 2 Pro vás přijde na 37 690 korun, DJI Mavic 2 Zoom je o něco levnější a jeho cena startuje na částce 32 490 korun.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button