Novinky

Spasitel Elon? Musk prý začne v případě potřeby místo raket a aut vyrábět plicní ventilátory

Elon Musk prostřednictvím Twitteru sdělil, že je schopen v případě nouze své továrny přetvořit tak, aby začaly vyrábět plicní ventilátory. Právě toto medicínské zařízení je přístrojem, který má v posledních měsících cenu zlata. Pacienti s těžkým průběhem nemoci COVID-19 plicní ventilátory často potřebují. Nemocnice jich ovšem obvykle nemají tolik na to, aby dokázaly pomoci všem, kteří během epidemie skončí na jednotce intenzivní péče.

Mnoho zdravotnických zařízení tak v současné době na poslední chvílí shání další plicní ventilátory. Musk by mohl pomoci. Majitel společností Tesla nebo SpaceX argumentuje tím, že ve svých továrnách už nyní vyrábí velmi sofistikovaná zařízení, a tak produkce medicínské techniky zejména pro inženýry ze SpaceX nemusí představovat takový problém.

Zdroj: 9to5mac

Nápad vyvstal na základě diskuze s jinými uživateli Twitteru. Někteří se snažili poukázat na to, že nedostatek plicních ventilátorů panuje už teď. Musk odpověděl, že je sice je schopný vyrobit, ale proces bude nejspíše nějakou dobu ještě trvat. Pak se uživatele zeptal, kterým nemocnicím plicní ventilátory chybí. Spojené státy aktuálně evidují 9400 případů a 150 úmrtí. Nákaza už se rozšířila do všech států.

Apple začal tvrdě měnit pravidla hry. Rozhodování, zda pořídit iPad Pro či MacBook Air, je stále složitější

Reakce USA byla zpočátku velmi vlažná. Například Donald Trump ještě nedávno tweetoval o tom, kolik lidí ročně zabije obyčejná chřipka. Experti aktuálně predikují, že virem by se ve Spojených státech mohlo nakazit tolik lidí, že jeden milion z nich bude muset být hospitalizován na jednotce intenzivní péče. USA má však v současnosti okolo 170 tisíc plicních ventilátorů. Doufejme však, že skutečnost bude nakonec mnohem pozitivnější.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button