Novinky

SpaceX úspěšně vypustil první dva satelity. Další krok ke globálnímu internetu?

Vypadá to, jako by rok 2018 byl zaslíbený jen Elonu Muskovi a jeho společnostem. Od začátku roku jde totiž už o několikátou událost, ve které se týmu okolo amerického vizionáře podařilo něco speciálního. Řeč je především o úspěšném startu raketoplánu Falcon Heavy, souhlasu Washingtonské radnice vykopat první komerční tunel pro Hyperloop nebo vypuštění prvních dvou satelitů s podporou vysokorychlostního internetu.

Raketoplán Falcon 9 vynesl na oběžnou dráhu oba satelity Microsat-2a a Microsat-2b

Elon Musk svůj nápad o pokrytí celého světa vysokorychlostním internetem poprvé představil na tiskové konferenci v roce 2015. Podle jeho představ by 12 000 satelitů obíhajících na nízké oběžné dráze Země zaručilo přístup k internetu v každičkém koutu naší planety. Rodák z Jihoafrické republiky si ale bude muset vystačit jen se dvěma, alespoň prozatím. Federální úřad pro sdělovací prostředky dal pro tuto chvíli zelenou dvojici zařízení s názvem Microsat-2a, respektive Microsat-2b. Oba satelity by ve vesmíru měly strávit jeden rok a podle předpokladů budou testovat všemožné aspekty širokopásmového připojení. Až reálná měření a zkušenosti ukáží, jestli se i další sen ambiciózního podnikatele promění ve skutečnost.

Další krok vstříc výpravě na Mars. SpaceX úspěšně vypustil raketu Falcon Heavy

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button