Novinky

Tahle kapsle změní svět. První komerční Hyperloop spojí Washington a New York

Snílek, blázen, vizionář. Ať už je Elon Musk jakýkoli, značné úspěchy se mu upřít nedají. Spoluvlastník internetového platebního systému PayPal, spoluzakladatel automobilky Tesla a zakladatel vesmírné společnosti SpaceX na začátku letošního roku opět dokázal, že nikdy nemluví jen tak „do větru.“ 6. února totiž z vesmírného střediska na Floridě úspěšně vyslal největší a nejtěžší raketu, kterou kdy firma SpaceX vytvořila.

Elektromobil Tesla Roadster by měl co nevidět obíhat okolo slunce

Potrubní pošta nového tisíciletí aneb Teslův Hyperloop překonává další rekord

Elon Musk však neodpočívá a stále pokračuje i v dalších projektech. Jedním z nich je vývoj vysokorychlostního přepravního systému s názvem Hyperloop. O tomto dopravním prostředku nového tisíciletí jsme vás již několikrát informovali. Pokaždé však šlo spíše o testovací jízdy nebo přípravě dalece vzdálené komerčnímu využití. S tím je ale nejspíš konec. Nejnovější zpráva totiž potvrzuje již dříve vyřčenou informaci o souhlasu Washingtonské radnice s vykopáním tunelu pro Hyperloop.

Prozatím jde samozřejmě jen o předběžné povolení, které je ale na rozdíl od minulého roku, již v písemné formě. Hyperloop by měl spojovat Washington DC s New Yorkem a cestu dlouhou 330 kilometrů by podle předpokladů měl zdolat za 29 minut. Zatímco se ve světě střádají plány na dopravu nové doby, v České republice krůček po krůčku připravujeme ambiciózní návrhy na železniční koridor, ve kterém nejnovější speciály pokoří „až“ 200 km/h. Tak jen směle do toho!

Potrubní pošta nového tisíciletí aneb Teslův Hyperloop překonává další rekord

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button