Novinky

Sonos získal akvizicí technologického startupu důležitou technologii. Uplatnit ji může u očekávaných sluchátek

Společnost Sonos nedávno potvrdila akvizici startupu T2 Software, která se zabývá implementací nového standardu Bluetooth LE. Tým z T2 Sotware již delší dobu pracuje také na novém kodeku LC3, který má poskytnout mnohem lepší kvalitu zvuku při nižším datovém toku. Nově získané know-how hodlá Sonos údajně využít u chystaných sluchátek, které se mají objevit v průběhu letošního roku.

Tomu ostatně nasvědčuje i nedávný příspěvek viceprezidenta společnosti Sonos (Pete Pedersen), který na sociální síti LinkedIn zveřejnil informaci, že hledají partnera, jenž by jim pomohl se vstupem do nového spotřebitelského segmentu. K dohodě mezi Sonos a T2 Software mělo dojít již v listopadu 2021 za blíže nespecifikovaných podmínek. Je ovšem evidentní, že kalifornský výrobce bude chtít maximálně využít technologické zkušenosti s implementací kodeku LC3. Sonos se totiž dlouhodobě vyhýbal streamování přes Bluetooth a raději upřednostňoval Wi-Fi. Teprve s příchodem reproduktorů Sonos Move a později Sonos Roam vzal Bluetooth do jisté míry na milost.

Recenze Sonos Beam 2: špičkově znějící soundbar s Dolby Atmos na palubě

Hlavní výhodou kodeku LC3 má být vysoká energetická účinnost při současném zachování dostatečné kvality zvuku. Jde tak o skvělé řešení zejména pro sluchátka, která si díky tomu vystačí s mnohem menším akumulátorem. Menší baterie totiž představuje také nižší hmotnost, která má zásadní vliv na komfort během nošení sluchátek na hlavě.

Foto: DPMA

Očekávaná sluchátka Sonos mají údajně konkurovat těm nejlépe vybaveným modelům od společností jako jsou Sony, Bose či Bang & Olufsen. Jistou představu máme také o designových konturách, které odhalila skica z přihlášky na německém patentovém úřadě. Pravděpodobně se tak bude jednat o sluchátka typu Over-Ear s velkými náušníky a bytelným hlavovým mostem. Kromě špičkového zvuku lze s nejvyšší pravděpodobností počítat také s funkcí aktivního potlačením okolního hluku (ANC), která je v této kategorii standardem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button