Novinky

Sonos Sub Mini: kompaktní subwoofer s unikátní konstrukcí a kopou chytrých funkcí

Sonos Sub Mini je nový subwoofer od americké značky, která tím odpověděla na dlouhodobá volání svých uživatelů. Sonos sice nabízí už nějakou dobu svůj subwoofer SUB (3. generace), nicméně ten míří primárně na tu nejnáročnější klientelu, čemuž odpovídá také jeho cena. Sub Mini je v tomto ohledu dostupnější a skvěle tak poslouží jako doplněk k soundbarům Beam (2. gen) či Sonos Ray (recenze).

V prvé řadě je důležité zmínit, že Sub Mini je bezdrátový subwoofer, takže jej lze umístit kamkoli v dosahu domácí Wi-Fi. Schovávat jej za sedačku by ovšem byla celkem škoda. Stejně jako u ostatních produktů, také zde si Sonos dal práci s designem. Válcovitá konstrukce působí netradičním a zároveň elegantním dojmem. Příjemnou zprávou je také dostupnost ve dvou barevných variantách – bílá & černá.

Nejdůležitější úlohu sehrávají na míru vyvinuté duální basové měniče, které jsou uloženy v akusticky utěsněné ozvučnici. Oba měniče směřují dovnitř, čímž vytváří efekt vzájemně se odečítajících sil, který zamezuje nechtěnému zkreslení zvuku. Nad tím pak bdí řídící jednotka pro digitální zpracování signálu, která dynamicky upravuje charakteristiku zvuku. Výsledkem mají být mimořádně hluboké basy, které jsou typické pro mnohem větší subwoofery.

Sonos Sub Mini: s jakými reproduktory půjde spárovat?

Odpověď na výše položenou otázku je poměrně jednoduchá. Sonos Sub Mini lze spárovat se všemi nepřenosnými Sonos reproduktory. Zároveň jej lze propojit s reproduktory z řady IKEA SYMFONISK. Nejlepší symbiózy se ale logicky docílí spárováním se soundbary Sonos Beam a Ray, kde zároveň bude Sub Mini dávat největší smysl.

Sonos Sub Mini má v průměru 230 milimetrů, na výšku měří 305 milimetrů. Hmotnost se zastavila na hodnotě 6,35 kg.

Stejně jako ostatní Sonos reproduktory, také Sub Mini komunikuje s doprovodnou mobilní aplikací, skrze kterou jej lze přidat do již používaného systému. Propojení s ostatními reproduktory obstarává Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), popřípadě lze využít také Ethernet rozhraní. Pro co možná neideálnější nastavení zvuku zde nechybí ani podpora TruePlay. Tato funkce upravuje charakteristiku v závislosti na odrazech od stěn a nábytku v dané místnosti.

Sub Mini bude dostupný na tuzemském trhu od 6. října za doporučenou maloobchodní cenu 12 990 korun. Pokud se chcete dozvědět o novince od Sonosu více informací, včetně toho jak hraje a zda se vyplatí do ní investovat, nezapomeňte nás pravidelně sledovat. V horizontu následujících dnů se totiž můžete těšit na podrobnou recenzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button