Novinky

Sonos Roam: podívejte se s předstihem, jak bude vypadat nový přenosný reproduktor od Sonosu

Aktualizováno 10. března: dříve publikované úniky se potvrdily a Sonos Roam se stal skutečností. Jaké nabízí specifikace, kolik bude stát a jaké jsou jeho hlavní přednosti, si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: Sonos

Již nějakou dobu se hovoří o tom, že společnost Sonos chystá uvést další novinku. V uplynulých týdnech se objevilo hned několik zpráv odkazující na vývoj over-ear sluchátek. Nejnovější únik však odhalil, že dalším produktem nesoucí logo kalifornské značky se stane další reproduktor. Redakci webu TheVerge se dokonce podařilo získat produktové fotografie a informace o klíčových parametrech. Novinka se bude jmenovat Sonos Roam a na trhu se má objevit začátkem dubna.

Recenze Sonos Beam: doping pro vaši televizi a chytrou domácnost

V případě Sonos Roam půjde o přenosný Bluetooth reproduktor, jehož cena by neměla překročit 4 tisíce korun. Po konstrukční stránce půjde o relativně kompaktní zařízení s rozměry 16,5 x 6,3 x 6,3 centimetru a hmotností 450 gramů. Hlavní ovládací prvky budou umístěny na boční straně, ovšem lze předpokládat, že přístup ke všem funkcím bude možný také skrze mobilní aplikaci. Mezi klíčové parametry dále patří zvýšená odolnost vůči prachu a vodě.

Zdroj: theverge

Sonos Roam má disponovat hned několika mikrofony a nativní podporou hlasových asistentů od Amazonu a Googlu. Stejně jako ostatní reproduktory od stejné značky, také Sonos Roam půjde integrovat do multiroom systému. Podle zdroje totiž využívá stejné S2 platformy jako ostatní modely uvedené v poslední době. Integrovaný akumulátor má obstarat až desetihodinovou výdrž, což s ohledem na rozměry nezní vůbec špatně.

Recenze Sonos Beam: doping pro vaši televizi a chytrou domácnost

Napájení bude možné prostřednictvím USB-C. Za dalších 49 dolarů si půjde přikoupit dokovací stanici umožňující bezdrátové nabíjení. Hudbu bude možné do reproduktoru poslat skrze Bluetooth, Wi-Fi a chybět nebude ani AirPlay 2. Sonos Roam bude k dispozici ve dvou barevných variantách – bílá a černá.

Zdroj: theverge

Důležité je také zmínit, že Sonos Roam nebude prvním Bluetooth reproduktorem. Prvenství totiž náleží modelu Sonos Move (recenze). V jeho případě ovšem jde o poměrně velký a těžký kus zařízení, které si člověk vezme maximálně na zahradu či terasu. Uvedení menší varianty tak dává rozhodně smysl, jelikož kategorie přenosných reproduktorů je u uživatelů velmi populární.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button