Novinky

Sonos Roam oficiálně: chytrý Hi-Fi systém do kapsy s dlouhou výdrží a voděodolnou konstrukcí

Společnost Sonos představila zbrusu nový přenosný reproduktor, kterým hodlá cílit na všechny uživatele, co chtějí mít svou oblíbenou hudbu stále s sebou. Novinka nese označení Sonos Roam a kromě loga prémiového výrobce audia přináší hned několik zajímavých funkcí.

Zdroj: Sonos

V prvé řadě je důležité zmínit, že Sonos Roam je kompaktní reproduktor, který spíše než doma budou uživatelé chtít používat venku. Tomu ostatně odpovídají fyzické proporce (168 x 62 x 60 mm) a hmotnost, která činí pouhých 430 gramů. Stejně jako ostatní příbuzní ze stejné stáje i Sonos Roam nabídne možnost streamování přes Wi-Fi a po vzoru Sonos Move (recenze) také skrze Bluetooth. Když tedy budete poslouchat hudbu u sebe doma, reproduktor se připojí k vaší domácí síti a naopak v momentech, kdy odejdete, reproduktor se přepne na Bluetooth.

Zajímavě také zní funkce Sound Swap, díky níž stačí na reproduktoru podržet tlačítko a tím přepnout na nejbližší Sonos reproduktor z vašeho systému. Tímto způsobem lze poměrně snadno přenášet hudbu z jedné místnosti do druhé.

Sonos Roam: chytrý a odolný zároveň

Další výbava zahrnuje pro Sonos typické funkce, jako je například nativní podpora AirPlay 2 a napojení na chytré asistenční platformy Amazon Alexa a Google Assistant. Díky integrovaným mikrofonům lze využít také možnost hlasového ovládání a funkci Trueplay pro automatickou kalibraci zvuku v závislosti na okolní akustice.

Zdroj: Sonos

Příjemně působí také ostatní specifikace v podobě certifikace IP67. To znamená, že reproduktoru neublíží ani krátkodobé ponoření pod vodní hladinu či pohyb v prašném prostředí. Baterie má vystačit na 10 hodin nepřetržitého přehrávání, respektive 10 dní v pohotovostním režimu. Pro nabíjení lze použít buď USB-C kabel, magnetickou bezdrátovou nabíječku (prodávat se bude samostatně) či libovolnou bezdrátovou nabíječku s Qi standardem.

Zdroj: Sonos

Co se týče zvuku, tak podle dostupných informací má Sonos Roam poskytnout vyvážený projev srovnatelný s o třídu většími reproduktory. Stejně jako u ostatních reproduktorů od Sonosu i zde si výrobce dal záležet na interní architektuře pro dosažení co možná nejlepších akustických vlastností. S laděním zvuku pak pomáhali přední odborníci ze světa hudby a filmu. S přihlédnutím na moje osobní zkušenosti s produkty Sonos očekávám, že tvrzení výrobce nemusí být vůbec přehnané a reproduktor bude hrát více než důstojným způsobem.

Sonos Roam bude dostupný ve dvou barevných variantách (černá a bílá), přičemž prodej odstartuje 20. dubna u vybraných prodejců za 4 890 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button