Novinky

Sonos chystá zbrusu novou aplikaci a operační systém pro své reproduktory

Výrobce hodlá připravit své produkty na podporu hi-res audio a nové funkce

Když společnost Sonos před několika týdny oznámila, že přestane podporovat některé ze starších reproduktorů, řadu uživatelů to příliš nepotěšilo. Výrobce tento krok zdůvodnil tím, že dnes již nenabízené modely postrádají výpočetní výkon potřebný pro chod všech připravovaných funkcí. V internetových diskuzích to pochopitelně vyvolalo bouřlivé diskuze a řadu otázek. Na vše se Sonos rozhodl odpovědět oficiálním prohlášením, v němž zároveň avizuje příchod zbrusu nové aplikace.

Autor fotografie: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Budeme spolupracovat s našimi partnery, aby všechny dostupné hudební a hlasové služby fungovaly tak dlouho, jak to jen půjde“, uvedlo tiskové oddělení Sonos. Tím se vyvrátily obavy, že starší reproduktory přijdou o podporu streamovacích služeb jako je například Spotify, Apple Music, Soundcloud a další.

Autor fotografie: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Sonos to hodlá vyřešit tak, že starší modely bude možné nadále obsluhovat prostřednictvím stávající mobilní aplikace. Majitelé mohou zároveň počítat s bezpečnostními aktualizacemi a záplatami. V červnu letošního roku se má ovšem objevit zbrusu nová mobilní aplikace Sonos S2, která bude určena pro ovládání všech novějších reproduktorů. Zastaralé modely pak bude možné i nadále používat se stávající aplikací, která se má přejmenovat na Sonos S1 Controller.

Sonos One
Autor fotografie: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Pokud tedy vlastníte jakýkoli reproduktor Sonos uvedený v posledních letech, nemusíte se o nic starat. V podstatě bude stačit, když si stáhnete novou aplikaci a zapomenete na tu starou. O něco složitější to bude v případech, kdy budete mít v domácnosti moderní i zastaralé reproduktory zároveň. Výrobce naštěstí myslel i na tyto scénáře. V podstatě můžete svůj systém rozdělit buď na dva samostatné či vše nechat při starém a používat stávající aplikaci.

Vlevo aplikace Sonos S1, vpravo Sonos S2

Zmínit si zaslouží také výměnný program, kdy zákazníci budou moci využít 30% slevu na nákup novějších produktů. Pro řadu uživatelů tak může jít o zajímavou příležitost, jak obměnit svůj domácí systém za mnohem lákavější ceny.

Takto budete vypadat rozhraní chystané aplikace Sonos S2

Výrobce zároveň poodhalil kontury chystané aplikace Sonos S2. K dispozici je několik screenshotů, které prozrazují upravený vzhled přehrávače. Zbytek rozhraní se zdá být téměř totožný.

Jaké modely Sonos budou považovány za zastaralé?

Přídomek zastaralého produktu získá například první generace modelu Sonos Play:5, ZonePlayer a řada Connect vyráběná v letech 2011 až 2015. Všechny ostatní produkty jsou považovány za moderní a splňují hardwarové nároky.

Pokud tedy vlastníte například Sonos One (2. generace), Sonos Play:5 (2. generace), Sonos Beam či Sonos Move, můžete být absolutně v klidu a vyčkat na příchod nové mobilní aplikace. Kompletní informace o produktech, které budou kompatibilní s novou mobilní aplikací Sonos S2 naleznete na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button