Novinky

Sonos chystá velké věci. Na jaře představí prémiová sluchátka, následovat bude domácí centrum a další novinky

  • Sonos chystá konkurenci pro AirPods Max
  • Společnost plánuje uvést set-box s Dolby Vision a Dolby Atmos
  • Příští rok se dočkáme nástupců několika oblíbených reproduktorů

Již delší dobu se objevují spekulace, že společnost Sonos vyvíjí vlastní sluchátka. Údajně má jít o model, který by měl spadat do prémiového segmentu, kterému aktuálně vévojí značky jako je Apple, Bose či Sony. Sluchátka od Sonosu mají disponovat takzvanou Over-Ear konstrukcí, kterou známe například z AirPods Max.

Sonos hodlá svoje první sluchátka nabízet ve dvou barevných variantách – černá a bílá. Mezi hlavní přednosti se zařadí podpora hlasového ovládání či synchronizace s ostatními Sonos produkty. Cena se má pohybovat v rozmezí od 400 do 500 dolarů, což koreluje s tím, za kolik se prodávají současné high-end modely sluchátek od Sony, Bose či Applu.

Zpravodajům agentury Bloomberg se podařilo zjisti, že Sonos neplánuje žádné experimenty z hlediska funkcí. Největší pozornost bude soustředěna na co možná nejpreciznějšímu naladění zvuku. Sonos na sluchátkách pracuje již několik let, přičemž oficiální debut má být naplánován na duben příštího roku. Pokud Sonos se svými sluchátky uspěje, není vyloučeno, že v budoucnu se objeví také dostupnější modely, které budou podobné klasickým AirPods.

Sonos plánuje řadu zajímavých novinek

Bloomberg dále dodává, že na přelomu let 2024 a 2025 by Sonos měl představit vlastní set-box zaměřený na streamování obsahu. Zařízení bude sloužit jako domácí centrum s podporou Dolby Atmos a Dolby Vision. Nabízet má také aplikace oblíbených streamovacích služeb v podobném rozsahu, jako to umí jiné „televizní krabičky“ typu Apple TV.  Řešení od Sonosu bude spoléhat na operační systém Android, který převleče do vlastní nadstavby. Cena by neměla přesáhnout 200 dolarů. V tuto chvíli mají probíhat dokonce živá jednání s dalšími subjekty o možné nabídce živého vysílání. Ve hře je dokonce možnost, že si Sonos nakonec vytvoří vlastní videoslužbu.

Sonos Era 300 recenze
Sonos Era 300

Ve vývoji jsou také nové zesilovače, stropní reproduktory či další generace špičkového soundbaru Sonos Arc. Nástupce se má dočkat i nejmenší model Roam a subwoofer Sub. Příchod zbrusu nového produktu nepřímo potvrdil dokonce generální ředitel společnosti, Patrick Spence, který uvedl, že Sonos plánuje vstoupit do nové kategorie produktů, která doplní stávající zařízení a zároveň potěší všechny příznivce značky. Je tedy více než zřejmé, že na mysli měl výše zmíněná sluchátka, o kterých se v zákulisí hovoří již delší dobu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button