Novinky

Skandál nebo jen přirozený vývoj? Ani majitelé tři roky starých iPhonů se iOS 13 nejspíš nedočkají

Červnová vývojářská konference (WWDC), na které Apple každoročně představuje nejnovější iOS, macOS a tvOS se nezadržitelně blíží. Kromě prvních informací o iOS 13 (článek Masivní únik prozradil hlavní novinky v iOS 13), které se více, či méně objevují od začátku tohoto roku, vyplouvá na povrch ještě jedna z dalších skutečností. A ta zklame především všechny majitele iPhonu 6, SE a 5S. Právě tyto modely má, podle včerejší zprávy, která se objevila na francouzském webu iPhonesoft.fr, kalifornský výrobce „odstřihnout“ od nejnovější softwarové podpory.

U tři roky starého iPhonu SE by tak šlo o relativně nečekané rozhodnutí – zvláště, když vezmeme v potaz, že o tři roky starší bratříček iPhone 5S dostává softwarové aktualizace už téměř 6 let. Zapomenout nesmíme ani na fakt, že iPhone SE disponuje procesorem A9, který je mimochodem osazen i ve větším iPhonu 6S. Procesor je totiž svým výkonem stále více než dostatečný.

Někteří zahraniční novináři se pozastavují i nad možným ukončením softwarové podpory iPhonu 6 a celou věc označují téměř jako skandální. Osobně jsem ale jiného názoru. Přestože má iPhone 6 výkonnější procesor, v reálném porovnání s iPhone 5S jsou výkonově na velmi podobné úrovni. Může za to především větší úhlopříčka, respektive vyšší rozlišení displeje, které klade větší nároky na výkon iPhonu 6 a tím srovnává výkonnostní rozdíl ročního vývoje.Co se iPadu týká, nemožnost nové aktualizace by se měla dotknout modelů s označením iPad Mini 2 a iPad Air.

Vše jsou to určitě velmi zajímavé informace. Jestli tomu tak ale opravdu bude, si budeme muset počkat na samotnou WWDC, která se bude konat 3. až 7. června v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii.

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Jeden komentář

  1. Pokud ukončí podporu SE, tak to pro mne skandál bude. Značku Apple si mnozí pořizují právě kvůli „slíbené“ dlouhé podpoře. Jestli je tím důvodem malá úhlopříčka displeje, to je věc jiná. Systém může mít ovládací prvky uzpůsobené na větší displeje, ale opravdu by nešlo optimalizovat prostředí i pro malý displej? Vždyť tam mají plno zkušených inženýrů… Možná to Apple bere tak, že SEčko se jim už nevyplatí udržovat.. No nevím, znám hodně lidí ve svém blízkém okolí co ho mají, a hlavním argumentem proč, je vždy velikost..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close