Novinky

Siri na své konkurenty ztrácí. Google Assistant a Alexa spolupracují s násobně vyšším počtem zařízení pro chytrou domácnost

Společnost Google včera na svém blogu umístila příspěvek, který se věnuje srovnání jejího hlasového asistenta s konkurencí. Podle provozovatele nejoblíbenějšího internetového vyhledávače spolupracuje Google Assistant s více než 5 tisící nejrůznějších chytrých zařízení určených pro domácnosti. Ještě v lednu letošního roku přitom Google uváděl, že jeho hlasová asistentka umí navázat spojení na 1500 zařízení. Google tak podle svých slov spolupracuje s každou významnou značkou, která se chytrou domácností zabývá.

Vedle chytrých televizí, spotřebičů, žárovek a nejrůznějších senzorů, spolupracuje Google Assistant i s produkty společnosti Nest, která vyrábí například domácí kamery nebo inteligentní zvonky. Ty zvonek propojí se smartphonem majitele, který na jeho obrazovce vidí, kdo zrovna zvoní. Kromě toho plánuje Google pro letošní rok další výraznou expanzi. Chystrá například spuštění podpory pro dálkové ovládání od firmy Logitech, zesilovače společnosti Dish nebo pro některé chytré zámky do dvěří.

HomePod zatím příliš netáhne. Na vině je pokulhávající Siri a mladý trh

Počet přístrojů, které dokáží spolupracovat s Google Assistant je tak výrazně nižší, než může nabídnout konkurenční Siri od Applu. Virtuální hlasová asistentka dostupná na jablečných zařízeních, je totiž přes nástroj HomeKit kompatibilní jen s dvěma stovkami zařízeními, z nichž některé ještě ani nejsou v prodeji. Nezpochybnitelným lídrem tohoto segmentu je ovšem Amazon se svou Alexou, která umí komunikovat s 12 tisíci zařízeními.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Já jí třeba nepoužívam a zakázal jsem jí protože to bez připojení na net nefunguje 🙁 A to podporovat nebudu. Aby mi to vytáčelo moje kontakty v telefonu nebo přehrávalo mojí hudbu, co mam v telefonu, na to nemá tahle kravina potřebovat připojení na net !
    Pamatuju zlatej Siemens 45, kerej mně poslouchal doslova na slovo a nějaká internetová špionáž k tomu nebyla potřeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button