Novinky

Siri se za poslední rok výrazně zlepšila. Na Google Assistant ale pořád ztrácí

Jméno Gene Munster nejspíš pro fanoušky Applu není úplně neznámé. Tento analytik totiž veřejnost pravidelně informuje o tom, co Apple chystá a jak se mu daří. Nyní se však pustil do srovnávacího testu, kdy poměřil schopnosti virtuálních hlasových asistentů. V tomto ohledu společnost se sídlem v Cupertinu dlouhodobě pokulhává. Několik testů totiž v minulosti ukázalo, že Siri na konkurenty od Amazonu, Googlu nebo Microsoftu ztrácí. Alexa, Cortana nebo Google Assistant většinou na požadavky reagovali s vetší přesností a rozuměli rozličnějším požadavkům. 

Poslední srovnávací test ukázal, že schopnosti Siri se za poslední rok dramaticky zlepšily. Gene Munster hlasové asistenty podrobil osmi stovkám nejrůznějších dotazů, přičemž 74,6 procent z nich Siri dokázala zpracovat a správně zareagovat. Loni to přitom byla jenom větší půlka. Je tak patrné, že inženýři v Applu na své virtuální pomocnici v uplynulém roce odvedli pořádný kus práce.

Správnou reakcí na tři čtvrtiny dotazů se Siri ve svém segmentu zařadila do průměru. Nejlepšího výsledku dosáhl Google Assistent, který správně odpověděl na 87,9 procenta dotazů a jako jediný úplně všem porozuměl. Všichni ostatní asistenti dosáhli míry porozumění kolem 99 procent. Nejslabším hráčem se nově stává Cortana od Microsoftu, která zvládla správně reagovat jen na 63,4 procenta požadavků. 

Patříte mezi majitele iPhonu 5s a nemáte ještě iOS 12? Je na čase to změnit, výrazně si totiž polepšíte

Munster dotazy rozdělil do pěti různých kategorií – místa v okolí, objednávání zboží, navigace, informace a příkazy. Poslední jmenovaná kategorie je jedinou, ve které Siri porazila konkurenta ze stáje Googlu. Test byl proveden na chytrých reproduktorech, takže v případě Siri byla zkouška její inteligence uskutečněna na HomePodu. 

Zdroj
MacRumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close