AktualityNovinky

Hlasová asistentka Siri přichází na Mac

Hlasová asistentka Siri byla dlouhá léta zejména doménou iPhonů, kde se stala již takřka neodmyslitelnou součástí každé nové verze operačního systému iOS. V loňském roce pak přišlo rozšíření na hodinky Apple Watch a novou generaci Apple TV. Podle nové zprávy však Siri čeká ještě jeden velký debut. Do konce tohoto roku by se totiž měla objevit také v počítačích Mac.

iphone-6-siri

Siri by se tak měla stát součástí OS X 10.12, který by měl být odhalen na světové vývojářské konferenci (WWDC) v červnu. Apple však Siri pro Mac údajně testuje již od roku 2012, začal tedy pouhý rok po tom, co se populární asistentka objevila vůbec poprvé v iPhonu 4s. Do reálného světa se ale Siri pro Mac vydá až letos. K oficiálnímu uvolnění nové verze OS X by totiž mělo jako již tradičně dojít na podzim. Společně s premiérou hlasové asistentky se nový operační systém dočká také lehce pozměněného a uhlazenějšího designu.

Oproti iPhonu a iPadu však bude Siri pro Mac fungovat mírně odlišně. Například vyvolání bude probíhat pomocí speciálního tlačítka, které bude sloužit pouze pro vyvolání Siri. Ta se pak objeví v pravém horním rohu obrazovky. Při nabíjení však zůstane možnost vyvolat asistentku pouhým zvoláním “Hey Siri”, což je funkce, kterou známe z iPhonu a iPadu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button