iOS

Simulace iOS zařízení na Mac OS X

Pokud máte na svém Macu nainstalovanou aplikaci Xcode možná ani netušíte, že obsahuje jeden zajímavý doplněk. Předmětem dnešního článku rozhodně není zkoumat k čemu je aplikace Xcode určená a ani zde podávat nějaký návod. Ten by vydal na nějakou velmi obsáhlou knihu.

Zpět ale k meritu věci. Aplikace Xcode obsahuje simulátor prostředí iOS zařízení, konkrétně iPhone, iPhone s Retinou, iPad a iPad s Retinou. Obsahuje jej proto, že v aplikaci Xcode lze vyvíjet aplikace určené právě pro iOS a ve zmíněném simulátoru je možné je ihned otestovat. Cesta k aplikaci iOS Simulator je velmi jednoduchá. Na ploše pomocí klávesové zkratky SHIFT + CMD + G vyvoláme okno Finderu, do kterého zadáme následující cestu a potvrdíme:

/Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Platforms/iPhoneSimulator.platform/Developer/Applications/

 

V zadaném umístění se nachází samotná aplikace iOS Simulator, kterou můžeme přetáhnou pro pozdější použití do Docku. Po spuštění aplikace ihned započne samotná simulace, jako výchozí zařízení je zvolen iPhone. Zařízení můžete měnit prostřednictvím volby v Menu: Hardware – Device.

Aplikace samotná vám nic zajímavého nepřinese, tedy pokud nevyvíjíte aplikace pro iOS, které si následně do virtuálního iOS přenesete a otestujete. Jedná se o pouhou zajímavost.

Zdroj: OSXdaily.com

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button