Novinky

Samsung za každý prodaný iPhone X utrží 110 dolarů. Za 20 měsíců to budou 4 miliardy

Apple a Samsung jsou obvykle chápáni jako znepřátelení konkurenti, kteří jeden na druhém nenechají nit suchou. Skutečnost je ovšem o něco složitější. Nejvážnějším konkurentem iPhonu je bezesporu vlajková loď společnosti Samsung. Vedle toho jsou ale obě firmy provázány úzkými obchodními vztahy. Samsung je totiž jedním nejdůležitějších dodavatelů Applu a tak z vysokých prodejních čísel jablečného smartphonu profitují obě společnosti.

V případě nového iPhonu X to bude platit dvojnásob. Podle odhadů analýzy pro deník Wall Street Journal zvýší jihokorejský gigant své celkové tržby díky prodeji součástek pro iPhone X až o 4 miliardy dolarů. To je více, než společnost utrží prodejem svého Samsungu Galaxy S8. Tento odhad se týká prvních 20 měsíců poté, co iPhone X vstoupí do prodeje.

“Očekáváme, že Apple prodá 130 milionů iPhonu X, což Samsungu přinese 110 dolarů (2400 korun) za každý prodaný kus až do léta roku 2019, zatímco globální prodeje modelu S8 budou kolem 50 milionů. To Samsungu přinese 202 dolarů z každého prodaného kusu.”, uvádí zpráva analytiků. K tomu je potřeba ještě připočítat iPhone 8/Plus, do něhož Samsung taktéž dodává nemalou část komponent.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button